Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

tARTu skulptuurioksjonile lisandusid Ukraina kunstniku Hanna Kyseleva tööd

Tartu Loomemajanduskeskuse pressiteade

16. mai 2022 / Homme, 17. mail kell 18 on Tartus Aparaaditehases asuvas tARTu poes Tartu Loomemajanduskeskuse ja Voronja galerii korraldatav esimene tARTu skulptuurioksjon. Oksjoni viivad läbi kunstiteadlane Indrek Grigor ja näitleja Katrin Pärn.

Oksjon-näitusele valiti 49 tööd 31 autorilt, viimastel päevadel lisandusid veel ka Ukraina kunstniku Hanna Kyseleva kaks tööd, "Strung Bow" ja "Integrity", mis on valminud Eestis resideerudes. Oksjonile saab veel end registreerida, täpsemad tingimused noorkunst.ee lehel.

Hanna Kyseleva on 1976. aastal Kiievis sündinud kunstnik, kes õppis Ukraina Riiklikus Kunsti ja Arhitektuuri Akadeemias monumentaalskulptuuri. Metalli kõrval on üheks meelistehnikaks keraamika. Tema teoseid on lisaks kodumaale ka Türgi, Serbia, Moldova ja Kanada avalikus ruumis. Hanna koos tütardega elas alates märtsist kuni aprilli lõpuni Tartu Kunstimaja külaliskorteris ning skulptuurid valmisid siinses külalisateljees.

Kunstnikest on veel oksjon-näitusel esindatud Andreas Tukmann, Danel Kahar, Eero Ijavoinen, Elo Liiv, Gea Sibola Hansen, Heikki Leis, Jüri Ojaver, Kärt Seppel, Katariin Mudist, Kertu Tuberg, Ksusa Koza, Lea Armväärt, Maarit Mälgi, Maarja Mäemets, Mari Hiiemäe, Mariliin Kindsiko-Singh, Martiini, Meiu Münt, Mikhail Dukhomenok, Õie Holm, Rasmus Eist, Sanna Lova, Sasha Tishkov, Siim Neerut/Ülle Ottokar, Silja Truus, Silver Rannak, Sofia Fattahhova, Tauno Erik, Terje Ojaver, Timo Toots, Tõnis Kriisa.

Oksjonile saadetud 88st tööst tegi valiku žürii, kuhu kuulusid Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna juhataja Anne Rudanovski, Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna juhataja Indrek Grigor, Tartu Loomemajanduskeskuse tegevjuht Külli Hansen ja kunstikoguja ning metseen Riivo Anton. Skulptuurioksjoni korraldajateks on Tartu Loomemajanduskeskus ja Voronja galerii, kelle ühine eesmärk on oksjoni kaudu Eesti skulptorite ja skulptuuride tutvustamine kunstihuvilistele ja investoritele

Kataloogi leiab kodulehelt noorkunst.ee, samuti oksjonile registreerimise tingimused.
 

Viimati muudetud 16.05.2022