Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tähetorn kutsub õpilasi osalema astrofotograafia konkursil

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

kuu Foto: Kadri Tinn

23. august 2018 / Tartu tähetorni eestvedamisel on käimas põnev astronoomiateemaline fotokonkurss kooliõpilastele.

„Astrofoto võistlus on suurepärane võimalus jäädvustada erinevaid kauneid loodusnähtusi kasutades kasvõi nutitelefoni. Kutsume kõiki koolilapsi kätt proovima, sest see on lõbus ja lihtne võimalus ümbritsevat loodust tähele panna,“ sõnab projektijuht Janet Laidla.

„Astrofoto konkursile ei oota me ainult teleskoobiga tehtud pilte taevakehadest või öötaevast, vaid ka näiteks vikerkaarest või Päikese ümber olevast halost,“ selgitab Laidla. „Lihtsalt tõstke hetkeks pilk üles, vaadake vahel taevast ka.“ Konkursile on oodatud töid esitama kõikides vanustes koolilapsed ja töid oodatakse neljas kategoorias.  Lisaks võib toetada meie toredat projekti tehes ühe #teleskoobiselfi.

Konkursile esitatud fotode hulgast valib parimad välja žürii, kas valitud liikmetega koosseis või sotsiaalmeedia publik. Parimaid fotosid eksponeeritakse tähetornis septembri lõpus Teadlaste ööl avataval näitusel.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 20. september. Detailne info astrofoto konkursi kohta asub Tartu tähetorni koduleheküljel www.tahetorn.ut.ee/et/content/tartu-t%C3%A4hetorni-astrofotograafia-konkurss

Astrofoto konkurss on osa Tartu Ülikooli kolm aastat vältavast Teeme+ projektist "Astronoomia- ja kosmoseteemalise huvihariduse tugikeskuse käivitamine“, mille eesmärk on teaduse populariseerimine. Astrofoto konkursi korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Fotokonkursi kohta lisainfo saamiseks tuleb saata kiri e-posti aadressile tartu.tahetorn@gmail.com

Viimati muudetud 23.08.2018