Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tähetorn kuulutab laupäeval välja Eesti parimad taeva pildistajad

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

Tartu tähetorn kuulutab laupäeval välja Eesti parimad taeva pildistajad Foto: Raivo Hein

25. märts 2022 / Laupäeval, 26. märtsil kell 15 autasustatakse Tartu tähetornis astrofotograafia konkursi võitjaid ja avatakse võidutööde näitus.

Tähetorni astrofotokonkursile laekus 131 fotot, mis on tehtud 2021. või 2022. aastal. Võisteldi kuues kategoorias: Kuu, süvataevas, linna astrofotograafia, päikesesüsteem, tähistaevas ja atmosfäärinähtused; ja kolmes vanuserühmas: kuni 12-aastased, 12–18-aastased ning 19-aastased ja vanemad. Laupäeval selguvad iga kategooria kolm parimat tööd, igaüks ühest vanuserühmast.

Vanimas vanuserühmas esitati 79, keskmises 42 ja noorimas 11 fotot. „Kunagi varem ei ole tähetorni astrofotograafia konkursile nii palju fotosid laekunud. Tore oli näha, et pilte ei tulnud mitte ainult vanadelt tuntud tegijatelt, vaid et meie astrofotograafia valdkonnas on olemas ka arvestatav juurdekasv. Suur hulk fotosid on noorte autorite vanusele vaatamata väga hea kvaliteediga,“ ütles konkursi projektijuht Kärt Soieva.

Konkursi žüriisse kuulusid füüsik ja teadusfotograaf Jaak Kikas, teadusajaloolane Lea Leppik ning astrofotograaf Kadri Tinn. "Žürii sõnul oli parimate väljaselgitamine keerukas ülesanne. Pildid olid väga kaunid ja auhindu oleks tahtnud jagada rohkem, kui sai," rääkis Kärt Soieva. 

Tartu tähetorni astrofotograafia konkurss on ainus amatööridele mõeldud taeva pildistamise võistlus Eestis.

Lisateave: Kärt Soieva, Tartu Ülikooli muuseumi haridusprogrammide kuraator, projektijuht, [email protected]

Viimati muudetud 25.03.2022