Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tänavatelt leitavad luuletsitaadid rõhutavad oma nina ette vaatamise olulisust

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tsitaadid joonistas sillutistele Hapnik

26. juuni / Tartu linna päevaks joonistati kesklinna tänavatele kümme luuletsitaati, mis rõhutavad süvenenud jalutamise ehk oma nina ette vaatamise olulisust.

Linna päevaks 29. juuniks tekkis Unesco kirjanduslinna Tartu tänavatele mitu uut sõnumit. Kesklinna sillutistele joonistati kümme luuletsitaati, mis panevad hetkeks peatuma, püüavad pilku ja mõtet ja loovad kirjandusliku ruumi. 

„Tänavatel on alati palju sõnumeid. Tänavasildid teatavad, kus me parasjagu asume, mälestustahvlid majadel annavad aimu, kui kusagil on elanud tuntud inimene, sildade alla on ikka soditud südameid. Tartus saadab linnaruum nüüdsest ka enam luulesõnumeid," ütles Tartu linnakirjanik Carolina Pihelgas.

Carolina Pihelgase poolt valitud luuletsitaadid on pärit eesti autoritelt, nii klassikutelt kui ka noorema põlvkonna kirjanikelt. 

Kõigi kümne tsitaadini juhatavat marsruuti saab alates 29. juunist läbi jalutada ka Tartu Linnaraamatukogu TartuFic äpi vahendusel. Kirjanduslik jalutuskäik kannab seal nime „Tartu tänavaluule“. Vaata luuleridade asukohti kaardil. 

Luuleridade tekste värskendatakse, et need oleksid loetavad pikka aega. Järgmised kümme lisanduvad aasta pärast.

Tsitaadid joonistas sillutistele tänavakunstnik Hapnik. 

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 26.06.2020