Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tänavune jõulukuusk tuleb Võru vallast

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

kuusk

22. oktoober 2021 / Tartu raekoja platsi jõulukuusk kasvab Võru vallas Koloreino külas Lupi kinnistul ja jõuab Tartusse 16. novembril.

Kinnistu omanik Martin Lupp ütles, et pole senini raatsinud vahetult vundamendi läheduses kasvanud kaunist kuuske maha võtta. "Puu langetamisel peaks ikka mingi mõte olema. Olen ise koos selle kuusega kasvanud, minu sündides oli see väike puuke," rääkis 36aastane Võru elanik, kelle maakodu õuel kasvav umbes 17-18 meetri kõrgune kuusk Tartu jõulupuuks välja valiti. Martin Lupp on rahul, et saab oma koduõue puu tartlastele jõulurõõmuks saata ja endisaegse vundamendi kasutusele võtta.
 
Tänavu ootaski Tartu linn kuusepakkumisi neilt maaomanikelt, kellel oli plaanis suur kuusepuu lähiajal mingil põhjusel maha võtta. Ühtekokku tuli umbes kümmekond pakkumist, mille hulgas osutus sobivaimaks Võrumaal Lupi kinnistul kasvav kuusepuu.

Kuuse transpordib Tartusse Roheline Ruum OÜ, kes siin ka kuuse paigaldab, hooldab ja hiljem ka utiliseerib. Kuusk jääb Tartu raeplatsile kuni 17. jaanuarini.

Lisainfo: haljastusteenistuse peaspetsialist Inga Kiudorf, tel 7361 290, 5342 2190.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 22.10.2021