Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Tartu Teerajajate Allee kutsub rahvahääletusel osalema

Tasku keskuse pressiteade

1. august / Tartu Teerajajate allee žürii valis 34 esitatud kandidaadi seast välja ühe teerajaja ja kuus kandidaati rahvahääletusele.

Jalajälgedega Tartu Teerajajate Alleel tunnustatakse inimesi, kes on saatnud korda silmapaistva teo või andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse. Hääletusele üles seatud kandidaadid on näitleja ja lavastaja Andres Dvinjaninov; sportlane ja kahekordne maailmameister epeevehklemises Julia Beljajeva; kirjanik ja semiootik Valdur Mikita; Klubi Tartu Maraton projektide juht Indrek Kelk, mitmete restoranide asutaja, omanik ja peakokk Joel Ostrat ning armastatud kirjanik ja luuletaja Kristiina Ehin.

Rahvahääletuse tulemusena selgub rahva poolt valitud teerajaja, kelle jäljed valatakse pronksi. Hääletus kestab kuni 13. augustini, hääli kogutakse Tartu Postimehe veebilehel ja Tasku kodulehel  http://tasku.ee/tartu-teerajajate-allee/haaleta/.

Žüriis osalesid Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli, Tartu Postimehe, Teatri Vanemuine, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Kaubandus- ja Tööstuskoja, Maaülikooli ning AS Estiko esindajad. Žürii poolt valitud teerajaja avalikustakse tseremoonia toimumise päeval. Uute jalajälgede avamise tseremoonia on planeeritud septembrikuu viimasele neljapäevale.

Tartu Teerajajate Allee sai alguse 2010. aastal ja tänavu lisanduvad alleele 23. ja 24. jalajäljepaar.

Lisainfo:

 

Kristi Metsa, turundusjuht, Tasku keskus, +372 506 2903, kristi.metsa@tasku.ee

 

Viimati muudetud 01.08.2018