Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Tartu Teerajajate allee ootab uute jalajälgede kandidaate

Tasku keskuse pressiteade

teerajajate allee Foto: Aive Urberg

14. august / Tasku keskuse kõrval looklev Tartu Teerajajate allee ootab täiendust.

Selleks palutakse ettepanekuid kandidaatide osas, kes on viimastel aastatel saatnud korda silmapaistva teo või andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse. Kandidaate saab esitada 27. augustini Tasku kodulehel (http://tasku.ee/tartu-teerajajate-allee/esita-kandidaat) või Tasku keskuse infoletis.

Tartu Teerajajate allee väärtustab Tartu arengusse panuse andnud inimesi ning innustab teisi nende jälgedesse astuma. 2010. aastal alguse saanud alleel on Bruno Kadaku poolt pronksi valatud jalajäljed. Senised teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar & Marget Savisaar, Tiia Toomet, Rutt Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas, Joel Luhamets, Mika Keränen ja Rasmus Mägi.

Tänavused teerajajad selguvad žürii abil ja avaliku rahvahääletuse tulemusena. Žüriisse kuuluvad Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli, Tartu Postimehe, Vanemuise, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Kaubandus- ja Tööstuskoja, Maaülikooli ning AS Estiko esindajad. Laekunud ettepanekute alusel valib žürii välja kõige silmapaistvamad jalajälgede kandidaadid, kes seatakse üles rahvahääletusele.

Uusi jalajäljepaare lisandub kaks - lisaks rahvahääletuse tulemusel selgunud teerajajale teeb oma valiku ka žürii.

Lisainfo:

Liiu Matikainen
Turundusjuht
Tasku keskus
+372 5560 3336
liiu.matikainen@tasku.ee

 

Viimati muudetud 14.08.2017