Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu toidu- ja veinifestival toimub ohutusreegleid järgides

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Tartu toidu- ja veinifestival Foto: Maanus Kullamaa

3. august 2021 / 6.–8. augustil südalinnas ja Tammelinna kodukohvikutes toimuval Tartu toidu- ja veinifestivalil on kasvava koroonaohu tõttu kasutusel täiendavad ohutusmeetmed. Muuhulgas peavad veiniala külastajad esitama tervisetõendi, kontrollitakse kauplejate nakkusohutust, toidu degusteerimisi ei toimu, lauad paigutatakse piisava vahemaaga ning turvatöötajad tagavad inimeste hajutatuse.

“Meie eesmärk on hoida Tartu avatud, ent saame seda teha vaid siis, kui ohutusse panustavad kõik osapooled – nii korraldajad, kauplejad kui ka festivali külastajad,” rääkis Tartu linnapea Urmas Klaas. “Saabuv nädalavahetus on nii tartlastele kui Tartu külastajatele võimalus tõestada, et vastutustundliku käitumisega saavad sündmused ka edaspidi toimuda,” lisas ta. 
 
Saabuval nädalavahetusel Tartu kesklinnas toimuvatele sündmustele on oodatud ainult terved inimesed. Veiniala külastajad peavad enne alale sisenemist esitama kehtiva tervisetõendi vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või tervishoiutöötaja poolt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta (PCR test kuni 72 tundi enne üritust). 
 
Lisaks on festivali toidualal tagatud inimeste hajutatus, käte desinfitseerimise võimalused ning pühapäevasel Tammelinna kohvikute päeval piiratakse külastajate arvu kodukohvikutes. 
 
Kõiki, kes pole tänaseni veel vaktsineerima jõudnud, ootab Küüni tänaval Tartu Kaubamaja vastas 6.–8. augustil kell 12–20 vaktsineerimisbuss, kus saab kogu nädalavahetuse jooksul ette registreerimata vaktsineerida. 
 
Tartu toidu- ja veinifestival toimub neljandat korda. Lisainfo festivali kohta: www.maitsevtartu.ee.

Viimati muudetud 03.08.2021