Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-21°
-21°

Tartu Tudengipäevad vallutavad alates reedest Autovabaduse puiestee

Tartu Tudengipäevade pressiteade

Tartu Tudengipäevad Foto: Tartu Tudengipäevad

30. juuli 2021 / Sellel nädalavahetusel vallutavad Tartu Tudengipäevad Autovabaduse Puiestee esmakordselt toimuvate suviste üritustega! Tudengid ja linnarahvas saavad vaimu välja puhata nii traditsioonilisel Pannkoogihommikul kui ka esmakordselt toimuvatel üritustel, näiteks Padjasõjal või Tudengirallil. Nädalavahetuse krooniks on Sumo, mille käigus saavad kõik maadlejad mõõtu võtta keset Emajõge püstitataval vägeval ujuvareenil.

Reede õhtul kell 16.00 saavad kõik oma täpsuse proovile panna ja nädalavahetuse lõbusalt vastu võtta Padjasõjaga Autovabaduse puiestee tantsumurul. Kell 17.30 on kõik hingelt kunstnikud oodatud oma loomingut esitama suurel laval kui algab kultuuriüritus Loomevabadus. 

Laupäeval kell 12 keskpargis toimuval Tudengirallile on oodatud nii tulevased kui ka kogenud tudengid proovile panema oma oskusi ja teadmisi. Õhtul kell 17.00 on võimalus kõigil võidusõidu fännidel Kärurallil läbi Küüni tänava kihutada. 

Pühapäeva hommikul kell 10 alustame päeva kõigi tartlaste lemmiku, Pannkoogihommikuga. Pannkoogi ja vahvlite nautimise kõrvale saab vaadata sportlikke võistlejaid Kastironimisel kõrgustesse pürgimas või hoopis ise end proovile panna ronides kõige kõrgema kastitorni otsa. 

Nädalavahetuse lõpetame kell 16.00 Emajõel toimuva suurejoonelise Sumo vaatemänguga. Esimest korda saab Tartu Emajõel näha ujuvareeni, kus kõigil soovijatel on võimalus oma jõud proovile panna, et vastased vette lükata. Sumo vaatemänguline elamus garanteerib, et unustamatute emotsioonidega lahkuvad nii osalejad kui pealtvaatajad.

Kõigile üritustele on veel võimalus registreerida.  

Koroonaviiruse hüppelise leviku tõttu pöörame enda üritustel erilist tähelepanu hügieeni nõuete täitmisele. Igal üritusel on olemas käte desinfitseerimise võimalus, järgitakse hajutusnõudeid ning osalejatel on rangelt soovituslik kanda kaitsemaski.

Tartu Tudengipäevade üritused toimuvad 30. juulist 1. augustini Autovabaduse puiesteel. Ürituste kavaga saab lähemalt tutvuda aadressil https://www.studentdays.ee/kava/. 

Viimati muudetud 30.07.2021