Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Tartu tunnustas aasta noorsootöö tegijaid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

noored Foto: Aldo Luud

5. detsember / Tartu linnavalitsus tunnustas eile parimaid noorsootöö tegijaid.

Esile tõsteti nii digiteadlikkuse arendamist, erivajadustega noorte tulemuslikku kaasamist kui ka riskinoorteni jõudmist linnaruumis.

Tartu aasta noore tegija tiitli pälvis Karl Kraus, kes on aktiivne nii koolikogukonnas kui ka noortekeskuste korraldatud projektides; muuhulgas on ta tegutsenud vabatahtlikuna kooliteatrite festivali ja lastekaitsepäeva sündmuste korraldamisel.

Aasta noorsootööteemaliste üliõpilastööde seast valiti parimaks Diana Poudeli magistritöö, mille tulemusena lõi autor digipädevusi arendava õpimängu "Häkkerite lahing". Erinevates testgruppides läbi proovitud mängu abil saavad vanemad ja vanavanemad koos algklassilastega lahti rääkida olulised digimaailmaga seotud teemad. Huviline saab mängu osta raamatupoodidest. Linnavalitsuse noorsooteenistuse juhataja Piret Taluri arvates sobib "Häkkerite lahing" hästi ka jõuluvana kingikotti.

Aasta noorsootöö tegijateks nimetati Piret Arula ning Annike Tasa. Piret Arula on aastaid huvijuhina ergastanud Tartu Kivilinna Kooli elu. Lõppevast aastast võib eriliselt esile tõsta Pireti loodud ja juhitud Kivilinna Kooli ning Kroonuaia Kooli ühisprojekti "Koosõppimine teeb rikkaks!". Annike Tasa tegutseb mobiilse noorsootöötaja ja Noorte Tugila spetsialistina Tähe noorteklubis. Annikese kolleegide arvates on ta näidanud üles pühendumust, professionaalsust, kohanemisvõimet ja suurepäraseid suhtlusoskusi, jõudes muuhulgas noortega tegutseda näiteks sTARTUp Day, Tartu linna tervisepäeva ning Tartu Koduta Loomade Varjupaiga vabatahtlikena.

Tartu noorsootöö parimaid tunnustatakse alates 2002. aastast. Tiitlitega kaasneb viimastel aastatel rahaline preemia 1000 eurot. 2019. aasta tunnustussündmust juhtis Urmas Vaino ning selle korraldas In Nomine.

Edasine info: Piret Talur, noorsooteenistuse juhataja, tel 5911 6614

Viimati muudetud 06.12.2019