Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli Kliinikumi ümbruses muutus parkimiskorraldus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

parkimismaja Foto: Juhan Voolaid

3. veebruar / 1. veebruarist muutus Tartu Ülikooli Kliinikumi ümberkaudsetel tänavatel parkimiskorraldus. Kahetunnine parkimispiirang hakkab lisaks olemasolevatele tänavatele kehtima ka N. Lunini tänava ja Väike kaare lõikudel. Täiendav peatumise keeld kehtestatakse N. Lunini tänaval lastehaigla kõrval.

Parkimisaja piirang kehtib tööpäeviti kell 8.00–17.00. Sellel ajavahemikul saab oma sõidukit parkimisaja algust tähistades parkida kuni kaks tundi. Piirang ei kehti nädalavahetustel ega riiklikel pühadel.
Samasugune piirang on seni kehtinud Vambola, Tasuja, Ümera ja Nooruse tänaval ning jääb seal endiselt kehtima.

Muudatused parkimiskorralduses on seotud linnaliinibussidele ja piirkonna asutusi teenindavale transpordile paremate liiklemisvõimaluste tagamisega ning TÜ Kliinikumi uue parkimismaja valmimisega. Aasta algul avatud parkimismajas on üle 400 parkimiskoha ning sinna oodatakse oma sõidukeid parkima eeskätt kliinikumi töötajaid, et vabastada haigla ümbruses rohkem parkimiskohti haigla külastajatele.

Esialgu kavandatud parkimispiiranguid Kullerkupu, Tulika, Tulbi ja Ülase tänaval ei kehtestata. Linn jälgib koostöös kohalike elanikega, millist mõju avaldab liikluskorraldusele uus parkimismaja ja kas ning milliseid piiranguid on vaja elamupiirkonnas edaspidi kehtestada.

Täiendav info linnamajanduse osakonnast: Lmo@raad.tartu.ee või 736 1264.

Viimati muudetud 03.02.2020