Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Tartu Ülikooli konservaatorid ja säilitusspetsialistid kutsuvad reedel oma tööga tutvuma

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

TÜ muuseum Foto: Tiina Vint

10. oktoober / Seoses üle-euroopalise konservaatorite ja säilitusspetsialistide nädalaga ootavad TÜ raamatukogu säilitus- ja konserveerimisosakond ning TÜ muuseum reedel, 11. oktoobril kõiki huvilisi oma tööga tutvuma.


Tartu Ülikooli raamatukogu kutsub huvilisi uudistama, kuidas restaureeritakse 1919. aastast pärit õppejõudude fotoalbumit. Kuna rahvusülikooli 100. aastapäeva puhul valmivaks virtuaalseks fotonäituseks oli vaja pildid kvaliteetselt digiteerida, võeti album köitest lahti ning restaureeriti.

„Igati mõistlik on digiteerimise ettevalmistuse protsessi kasutada ka objekti korda tegemiseks,“ selgitas TÜ raamatukogu restaureerimis- ja konserveerimisosakonna juhataja Kristina Virro.  „Tänaseks on mitmekilone uhke nahkköide mõningate kahjustustega - osad lehed on murdunud, albumi selg vajab toestust. Nüüd ongi kõigil inimestel võimalus saada ülevaade, milliseid protsesse üks vana ja haruldane köide restaureerimise käigus läbib.“

Rahvusülikooli suure juubeli puhul on näitus valmimas ka TÜ muuseumil. Selleks korrastavad ja konserveerivad muuseumi konservaatorid ajaloolise raamatukogu kipsskulptuure. „Kes tahab osa saada, kuidas peata daam hämaruses mõtiskleb ja konservaator muusat nokitseb, on oodatud meie juurde eksklusiivsele ringkäigule,“ annab muuseumi peavarahoidja Tiina Vint vihje, mida nende juures toimuval tutvumispäeval näha saab.

TÜ raamatukogus saab restauraatorite tööga tutvuda reedel kell 12.15  ning muuseumi töötajad on valmis oma tegemisi näitama kell 13 ja 14. Kogunemine on mõlemas majas 1. korruse fuajees. Muuseumi külastus muuseumipiletiga, Tartu Ülikooli töötajatele ja üliõpilastele sissepääs tasuta.

Iga aasta oktoobri teisel nädalal tähistatakse Euroopas konservaatorite-restauraatorite nädalat. Selle eesmärgiks on väärtustada kultuuripärandi püsimise ja jäädvustamisega tegelevaid oma ala spetsialiste. Nädala eestvedajaks on Euroopa Konservaatorite-Restauraatorite Organisatsioonide Liit. Tartu Ülikoolis on restaureerimise ja konserveerimise alane kompetents lisaks TÜ raamatukogule ja muuseumile ka ajaloo ja arheoloogia instituudis.

Lisateave:
Tiina Vint,TÜ muuseumi peavarahoidja,tiina.vint@ut.ee,737 5676
Kristina Virro,TÜ raamatukogu säilitusosakonna juhataja,kristina.virro@ut.ee,737 5790

Viimati muudetud 10.10.2019