Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi uus näitus viib ekspeditsioonide maailma

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi pressiteade

arhiivifot

25. november / 27. novembril kell 16.00 avatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumis näitus „Maailm seljakotis. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“.

Näitus on pühendatud rahvusülikooli sajandale sünnipäevale.

„Maailm on väärt, et teda enam kui kord avastatakse.“ Need president Lennart Meri sõnad on motoks näitusele Eesti loodusteadlaste ekspeditsioonidest viimase saja aasta jooksul. Näituse keskmes on geoloogia-, zooloogia-, botaanika- ja mükoloogiaekspeditsioonid, millelt kaasa toodud materjal talletatakse edasiseks uurimiseks teaduslikes kollektsioonides. Külastaja saab näha arhiivikaadreid ja ajaloolisi fotosid, mis kajastavad eri ajajärkude vaimsust. Väiksemad loodushuvilised võivad ronida telki ja proovida järele, kui raske on teadlase seljakott.

Näitus jõudis Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskusest ja jääb avatuks 26. aprillini 2020.

Näituse kuraatorid on Inge Kukk ja Andro Truuverk, kujundajad Silver Vahtre ja Margot Sakson. Multimeedialahenduste eest kandsid hoolt Allan Zirk, Marko Peterson ja Timo Piirmann. Eksperdid olid Mare Isakar, Urmas Kõljalg, Kadri Põldmaa, Ülle Reier, Villu Soon, Ave Suija ja Kai Vellak. Teostuse eest hoolitses reklaamibüroo Salibar. Näituse valmimist toetasid Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Vaata lisaks eElurikkuse portaalis olevaid näituse digitaalseid kaarte.

Lisateave: Andro Truuverk, näituse kuraator, 514 1268, andro.truuverk@ut.ee

Viimati muudetud 25.11.2019