Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli muuseum kutsub pärast kaheaastast pausi taas Hullu Teadlase sünnipäevale

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

Kirjale on lisatud foto Hullust Teadlasest. Foto: Tartu Ülikooli muuseum

28. aprill 2022 / 1. mail kella 12–15 toimub Tartu Ülikooli muuseumis Hullu Teadlase sünnipäev, mis kannab pealkirja „Reis ümber maailma“.

Sünnipäeval saab kohtuda Grete Paadiga saatest „Rakett 69“, kes teeb koos Hullu Teadlasega teadusteatrit ja toob kaasa saates ronimiseks kasutatud takjaseina. Tutvust tehakse karvaste sõpradega Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingust ja SA-st Juht- ja Abikoerte Kool.

Toimuvad põnevad töötoad, kus saab meisterdada pudeliraketti, laevukesi, pesupulgaloomi ja krokodillilõugasid. Lisaks on eksootiliste taimedega külas taimetargad Tartu Ülikooli botaanikaaiast – sünnipäevalistel on võimalus panna proovile oma lõhnataju ja taimeteadmised.

Hullu Teadlase arvates on rändamine õppimise oluline kaaslane. „Reiside käigus saame teadmisi, mida ei ole osanud isegi otsida. Minu sünnipäeval räägime, kuidas käis reisimine ammustel aegadel ning kuidas see toimub nüüd ja tulevikus, samuti meisterdame liikumisvahendeid ja kogeme eri ilmakaarte võlu,“ rääkis ta seekordsel peol toimuvast.

Rännutarkusi täis perepäevaga alustab Tartu Ülikooli muuseum suvehooaega – taas on avatud toomkiriku tornid, kus on võimalik nautida suurepärast vaadet kevadisele Tartule. Muuseum on 1. mail avatud kella 12–16.

Täiskasvanute pilet on 7 eurot, sooduspilet 6 eurot ja perepilet 17 eurot. Kuni 8-aastastele on üritus tasuta. Igale lapsele on kingituseks jäätis.

Hullu Teadlase sünnipäeva toetavad AS Linde Gas ja Premia Tallinna Külmhoone AS.

Lisateave:

Kadri Kaljurand, Tartu Ülikooli muuseumi programmijuht, [email protected], 737 6072

 

Viimati muudetud 28.04.2022