Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Üliõpilasteater teeb öises metsas teatrit

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

Tartu Üliõpilasteater teeb öises metsas teatrit Foto: Kelly Kittus

27. juuni 2022 / Tartu Üliõpilasteater toob juulis ja augustis RMK lõkkeplatsidele muinasjutuvestjateatri. Proovime nii muuta metsa inimeste jaoks taas turvaliseks pidepunktiks, kus aeg maha võtta.

Jutustamisele tulevad läänemeresoome ja soome-ugri rahvaste kodu- ja metsaainelised jutud. Jutte toetavad laulud ja elav helindus ning neid kantakse ette maske meenutavates rollides. Ühendades muinasjutuvestmise traditsiooni pärimuskultuuri sümbolite - elava tule ja metsaga, soovime tuua vaatajateni järelkaja varasemate põlvkondade animistlikust maailmapildist. Hoiame meeles, et mets ja tulease pole olnud vaid ellujäämiseks vajalik ressurss, vaid ka pärimuse sünnihall ja eluringi keskne punkt. Metsaveerel ühist laulujoru heietades, lõkke ääres elule puhutud muinasjuttude vahetu kogemise kaudu saab küsida neidsamu igipõliseid küsimusi, mis painasid juba meie esivanemaid. Saab leida vastuseid iseendas. Naerda saab ka. Pärast umbes kaks tundi kestvat etendust jätkub vabas vormis vestlusring, kus kõigil osavõtjatel on võimalus arvamust avaldada ja ka omi lugusid jutustada.

Lavastaja Enor Niinemägi lõkkelugude sünnist "Pessimistlikus vaates on need hääbuva maailma lood hävinevas looduses; õlakehitus linnastuva maailma nõiaringile; arusaamatus nartsisissistlikule tarbimisusu naudinguihalusele. Positiivses vaates on inimene nende lugude peegelduses veel äratuntav, tema kui millegi ümbritseva ja võimsa väljendumise sümptom. Kui me oskame nimetada seda, mis meid ümbritsevas ahvatleb ja ohustab, siis võime saada ka endist lõpuks võitu."

Lõkkelood etenduvad RMK lõkkekohtades:  7.-9. juulini Lõunalaagris, 4.-6. augustini Elva Ürgorus ning 11.-13. augustini Vällamäel. Etenduste algus on kell 22.00

Igale etendusele on müügil vaid 30 piletit, seetõttu palume võimaluse korral piletid osta eelmüügist. Soovitame kohale tulla rongi/bussi ning rattaga. Juhime tähelepanu, et oma transpordiga on kõige kergem tulla Lõunalaagrisse, kus jätkub parkimiskohti kõigile. Teistes etenduskohtades tuleb auto jätta veidi kaugemale ja etenduspaika jõuab pärast väikest jalgsimatka. Eesti suveõhtutesse tulles, palume kaasa võtta enda mugavust tagavad soojad riided, sääsetõrjevahendid ja muu vajalik.
Publikule pakutakse sooja teed. 

Lavastaja: Enor Niinemägi
Lõkkeloojad: Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Joonas Vatter, Hanna Aadusoo, Anne-Mai Tevahi, Kelly Kittus, Enor Niinemägi
Muusik: Mart Alaru
Helikujundus: trupitöö

Lõkkelugusid toetavad Eesti Kultuurkapital ja RMK.

Piletid on saadaval Fientas

Viimati muudetud 27.06.2022