Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Üliõpilasteater toob lavale Peeter Paani ja Sõbakese loo

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

23. märts 2022 / Tartu Üliõpilasteatris jõuab 1. aprillil vaatajate ette muinasjutt noortele ja täiskasvanutele “Paan Peeter ja Sõbake.” 

“Paan Peeter ja Sõbake” on lugu lapsemeelsusest ja suureks kasvamisest. Laste sisemaailm vormub ja areneb vanemate, eriti ema-armastuse toel; mängudes peegeldub nende maailmaterviku taju. Kus aga vanemlik armastus jääb vähemaks kui täiuslik, seal võtavad kasvatamise üle lapsed ise. Lavastus lendleb uneluse ja reaalsuse piiril ning mõtestab “täiskasvanute” maailma laste mängude ja lugude läbi. 

Peeter Paani vastuolulises kujus kehastuvad nii igavene lapselikkus, mängulisus, uljas seiklusjanu kui ka infantiilne enesekesksus, eskapism, hoolimatus ja julmuseni küündiv vastutustundetus. “Paan Peeter ja Sõbake” kutsub kõiki noori ja vanu teatrihuvilisi oma lapsepõlve seikluste läbi argipäeva kompima ning otsima, milles võiks peituda suureks kasvamise essents?

Lavastus on trupi rühmatööna valminud kompositsioon “Peeter Paani ja Sõbakese” jutustusest, temaatilistest etüüdidest ning improvisatsioonidest, kus kasutatakse ka temaatilisi lõike teistest tekstidest. 

Etendused toimuvad Tartu üliõpilasmajas, Kalevi 24. Algus kell 19.00

Osades: Getter Dolgošev, Hanna Aadusoo, Henrik Lainvoo, Hõbe-Heli Ahk, Jenss Lootus, Jörgen Sinka, Maria Vera Pšenitšnaja, Regina Karise, Toomas Krips, Uku Pokk.
Kunstnikud: Kudrun Vungi ja Johanna Mauer 
Koreograaf: Hanna Aadusoo
Valgus- ja helikujundajad: Enor Niinemägi ja Kristjan Tammi
Dramaturg ja lavastaja assistent: Anel Neumann
Lavastaja: Mihkel Kohava, 
Produtsent: Kelly Kittus

Esietendus 1. aprillil. Etendused 2., 8., 9., 22.04 ja 6. ning 7.05. 

Viimati muudetud 23.03.2022