Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Üliõpilasteatri koguperelavastus "Sandi õnnistus" viimased etendused!

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

24. jaanuar 2022 / Kas sandi külaskäik on õnn või õnnetus? Mitu korda astub inimene sama reha otsa?

Sel reedel ja laupäeval näeb viimaseid kordi lavastust "Sandi õnnistus," mis kasutab omapärast kompositsioonilist teatrikeelt. Näitlejate verbaalse kõne osatähtsus on viidud miinimumini, loo sisu antakse edasi muusikariistade, kujude, žestide, liikumistega ning vahetekstidega orkestrist, aimates niimoodi järele tummfilmi esteetikat.

Lavastuse alustekstideks on M. J. Eiseni, J. Kunderi jt kogutud eesti rahva muinasjutud. Etenduse pealkiri on inspireeritud paljudes eesti muinasjuttudes levinud ambivalentsest motiivist, kus ebamaine jõud sekkub maisesse ellu nii, et tegelased omavad võimalust teatavaks eetiliseks või ka praktiliseks valikuks. Kas see osutub lõpuks sandi õnnistuseks või sandiks õnneks - see jääb nii tegelase kui vaataja jaoks alati mõistatuseks, alati avatuks. 

Tartu Üliõpilasteatri üht enim populaarsust kogunud lavastust on noorem publik iseloomustanud järgmiselt: "Vaatama tuleks tulla, sellepärast, et see on tore ja eluõpetlik. Seal õpitakse pere koostööd ja kuidas kehakeeles rääkida. Ja seda, et kui sa teistele halba teed, tuleb see sulle ringiga tagasi."

Lavastus pälvis Viljandis toimunud üleriigilisel festivalil "Tudengite teatripäevad 2018" publiku lemmiku preemia. 

Vaata tutvustavat videot siin.

Osades: Peeter Piiri, Enor Niinemägi, Kristjan Tammi, Mart Alaru, Kelly Kittus, Rutt Vare, Annabel Berg või Katrin Kalma.

Lavastaja: Enor Niinemägi.

Kestus 50 minutit.

Piletid 7-9€ on saadaval Fientas. Gruppidele (alates kaheksast inimesest) kehtib soodustus 5€ pilet, mida on võimalik eelbroneerida aadressil [email protected]
Eelkooliealised tasuta. 

Etendused toimuvad Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24, Tartu), reedel 28. jaanuaril kell 19:00 ja laupäeval 29. jaanuaril kell 19:00.

Lisainfo:

Kelly Kittus
Tartu Üliõpilasteatri tegevjuht
+372 53038295
[email protected] 

Viimati muudetud 24.01.2022