Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°
28°

Tartu valis linnakirjanikuks Vahur Afanasjevi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Vahur Afanasjev Foto: Karl-Erik-Piirimees

10. jaanuar / Tartu valis 2019. aasta linnakirjanikuks Vahur Afanasjevi, kellele täna anti üle linnakirjaniku stipendium.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartul oma seniste linnakirjanike Kristiina Ehini ja Mika Keräneniga olnud väga hea koostöö. "Mul on hea meel, et Tartus jagub häid kirjanikke ja huvitavaid loomeinimesi, kelle tegevus lisab värvi Tartu kirjanduslinna tegevustesse. Linnakirjaniku stipendium annab neile võimaluse veelgi enam loomingule pühenduda," ütles linnapea.

Vahur Afanasjev rääkis, et kavatseb ärgitada tartlasi mõtlema, mitte rahulduma kusagilt kuuldud postulaatidega. "Kui hästi läheb, käivitan ürituse, mis viib kokku kultuuri ja tehnoloogia. Kui veel paremini läheb, jaksan ka raamatu või paar valmis kirjutada. Olen ennegi Tartust kirjutanud, nüüd võiks kirjutada salapärasest Voikla jõest, mis kulgeb keset Emajõge," rääkis vastne linnakirjanik Afanasjev.

Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitali koostöös välja antava stipendiumi saamiseks esitati seitse avaldust. Linnakirjaniku valis nende seast välja ekspertkomisjon, kuhu kuulusid Kirjanike Liidu Tartu osakonna, Eesti Kirjandusmuuseumi, Tartu ülikooli kirjanduse ja teatriteaduste osakonna, O. Lutsu nimelise Tartu linnaraamatukogu, Tartu Kultuurkapitali ja linnavalitsuse esindajad.

Aastane Tartu linnakirjaniku stipendium antakse välja ilukirjanduse või publitsistikaga tegelevale kirjanikule, kes elavdab Tartu kirjanduselu ja aitab kujundada linna mainet rahvusvaheliselt tuntud kirjandussõbraliku linnana. Stipendiumile kandideerimiseks tuli Tartu Kultuurkapitalile esitada nägemus Tartu linnakirjaniku rollist, mida taotleja peab olema stipendiumi saamisel valmis täitma, ning anda ülevaade senisest loomingulisest tegevusest ja tegevusest, mida taotleja kavatseb ellu viia 2019. aastal.

2019. aastal on stipendiumi suurus 12 000 eurot, mis makstakse välja igakuiste osamaksetena 1000 eurot kuus.

Linnakirjaniku stipendiumi antakse välja kolmandat aastat ja see on üks Tartu tegevustest UNESCO rahvusvahelise kirjanduslinnana. Tartu linnakirjaniku tiitlit on kandnud 2017. aastal Kristiina Ehin ja eelmisel aastal Mika Keränen.

Stipendiumi statuudiga saab tutvuda siin: http://www.kultuurkapital.ee/images/stories/download/linnakirjanik.pdf

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 10.01.2019