Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu võimlejad näitasid ilu-ja rühmvõimlemise Eesti meistrivõistlustel väga kõrget taset

Tartu Spordi pressiteade

Eesti absoluutsed meistrid rühmvõimlemises 2020 - VK Janika rühm Grisete. Foto: Indrek Kask  

12. oktoober / Reedest pühapäevani Tartus, A.Le Coq Sport spordimajas toimunud 73. Eesti meistrivõistlused iluvõimlemises ning 25. korda peetud Eesti meistrivõistlused rühmvõimlemises näitasid, et Tartu tüdrukud on ilu-ja rühmvõimlemises Eesti  tipus.

Iluvõimlemises oli Tartu klubidest kõige suurema esindusega kohal Tartu spordiselts Kalev/VK Diiva, kellel oli võistlustules suisa 22 võimlejat erinevas vanusekategoorias, järgnesid VK Rütmika 15 sportlasega ning VK Janika 11 iluvõimlejaga.

Meistriklassis oli tartlastest parim tänavustel meistrivõistlustel Narine Grigorjan (TSSK VK Diiva), kes saavutas mitmevõistluses väga kõrge 5 koha ning suutis lindikava finaalis tulla hõbemedalile. Tartu võimlejatest näitasid meistriklassis veel väga kõrget taset Carmen Grigorovitš, Gerda Jäe (mõlemad TSSK VK Diiva) ning Marie-Anett Kaasik ning Kristin Frey VK Rütmikast.


Juuniorklassi sportlastest oli Eesti absoluutses tipus VK Janika iluvõimleja Vanessa Kivirand, kes tuli mitmevõistluses hõbemedalile, kaotades Eesti meistrile 4 kava kokkuvõttes vaid vähem kui 1 punktiga. Ka üksikaladel noppis Kivirand medaleid, võites hõbemedali hüpitsakavas ning pronksmedalid nii kurika-kui ka lindikavas. Juuniorklassi võimlejatest näitasid finaalides head taset ka Stella Pikhulya (VK Janika), Polina Hardikova, Liisbet Sorge ning Angelika Makarenkova (kõik TSSK VK Diiva).

Noorteklassis olid parimad noorsportlased Valeria Valasevitš ja Elisabeth Reinthal (mõlemad VK Rütmika) saavutades mitmevõistluses vastavalt 2. ja 3. koha. Ning lasteklassis oli parim VK Rütmika võimleja Regita Veide, kes kolme kava kokkuvõttes oli tublil 6. kohal.

25. korda toimunud Eesti meistrivõistlustel rühmvõimlemises tulid kõik meistritiitlid Tartusse. Eesti absoluutsed meistrid rühmvõimlemises aastal 2020 on VK Janika Team Grisete (35,300 punkti). Rühmas teevad kaasa Emili Visnapuu, Karmel Saar, Roberta Solom, Gailin Savi, Vita Enok, Sonja Kaur, Mariin Kala, Kleer Siigur, Christina Kodanik, Helena-Liisa Moks, Keiti Lass ja Elis Paljukaite. Treenerid on Kristel Võsoberg, Liisel Perlin ja Katre Unt-Lidmets. Võistluskava koreograaf on Elina Gorelašvili.

Juuniorklassis läks võit juba aastaid väga kõrget taset näidanud VK Rütmika rühmale Siidisabad (35,900 punkti), kelle koosseisus teevad kaasa Karolina Kuusik, Hanna Mägi, Maria Terep, Kärt Rentel, Triin-Elis Kuum, Terit Michelle Sild ja Karoli Metsma. Rühma treenerid on Elsa Sinijärv, Maarja Jaanovits ja Liisel Perlin ning kava autoriks hinnatud Soome koreograaf Antton Laine.

Noorteklassis võitis meistritiitli VK Janika rühm Violett (34,633 punkti) ning kolmandaks tuli VK Rütmika rühm Lepatriinud (33,134 punkti). Lasteklassi võit läks VK Rütmika rühm Rebased liikmetele ning kolmas koht tuli samuti VK Rütmikale rühmale Cadenze.

Eesti Võimlemisliidu juhatuse liikme Lea Kriibi sõnul on äärmiselt hea tunne, et Tartu neiud tõid Eesti aasta kõige tähtsamalt võistluselt nii suure hulga medaleid ja näitasid väga head taset nii ilu- kui ka rühmvõimlemises. „Võib vist öelda, et rühmvõimlemises on Tartu neiud juba aastaid valitsenud tipus, aga suur rõõm on tõdeda, et ka iluvõimlemises oleme väga heal tasemele ning tüdrukud, kes nii kõrgele tippu jõuavad on tõeliselt pühendunud ning töökad ja see paistab välja nii platsil kui ka tulemustes“. Nii ilu-kui ka rühmvõimlejad jätkavad igapäevast treenimist ning kui aeg lubab, siis saavad ehk lähiajal toimuma ka mõned välisvõistlused.

Viimati muudetud 12.10.2020