Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus avatakse Pimedate Ööde filmifestival EV100 audiovisuaalse kontserdiga "Jäljed"

PÖFFi pressiteade

hetk kontserdilt

12. november / 16. novembril alustab Talinnas ja Tartus PÖFF. Tartus saab filmifestival avapaugu Elektriteatris.

Kell 20 etendub seal Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud audiovisuaalne kontsert "Jäljed".

Kui sa lähed kusagilt läbi, jäävad sinust jäljed. Sa ei saa midagi teha, sa oled nüüd üles kirjutatud. Maasse, lumele, filmi valgustundlikku põhimikku, palaviku-une ülekuumutatud pinda. Sa ei saa seda tagasi võtta. Jäljed asendavad nüüd sind. Sa pead minema edasi, ja sa ei saa teada, mis toimub sinu selja taga. Näiteks, kes astub sinu jälgedesse. Ja hakkab sulle järele tulema. See on parasjagu õudne. Sellises minevikku jäänud palaviku-unes võib juhtuda kõike. Tuli pääseb lahti. Vesi ei kanna. Sa ise tuled sulle peale ja seod sind kinni. Kuidas sa peaksid sellest üldse välja pääsema? Sa võid proovida õhupalliga minema lennata. Või siis tuleb üles ärgata. Aga isegi siis on jäljed ikka seal, kuhu sa nad jätsid. See asi ei lõpegi kunagi.

Andres Tenusaar ja Taavi Kerikmäe esitavad audiovisuaalsel live-kontserdil eelkomponeeritud materjali, mis seguneb kohapealse pildi- ja helitöötlusega. Materjali aluseks on 13 eesti filmi, mis valminud perioodil 1964 – 2013.

Taavi Kerikmäe (elektroonika, helilooja) ja Andres Tenusaare ehk Tencu (animatsioon, video) duo on koos töötanud juba aastaid, luues ühiseid AV-teoseid.

Kontsert on osa Eesti Vabariigi 100 muusikaprogrammist. Tallinnas on "Jäljed" 20. novembril.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.ev100.ee

Treiler: https://vimeo.com/298432016

Piletid Piletilevist ja PÖFFi kodulehelt.
 

Viimati muudetud 12.11.2018