Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tartus hakatakse välja andma teadushuvihariduse juhendajate stipendiume

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

huviharidus Foto: Tarmo Haud

17. mai / Tartu Linnavolikogu otsustas, et 2019/2020. õppeaastaks antakse loodus-, tehnika- ja täppisteaduste juhendajatele enesetäienduseks välja kakskümmend 2000-eurost stipendiumi.

Esmakordse algatuse eesmärk on kaasajastada teadushuvihariduse ringides kasutatavaid metoodikaid ja lähenemisviise. Stipendiumikonkursiga jätkamine otsustatakse pilootaastaga saavutatud edasiminekut hinnates.

Stipendiumi võib taotleda Tartus loodus-, tehnika- ja täppisteaduste huviringi juhendav inimene, kellel on vähemalt ühe õppeaasta pikkune kogemus valdkonna ringijuhendajana. Stipendiumi taotlemise tähtaeg on 1.09.2019.

Stipendiumi rahastatakse riigipoolsest huvihariduse ja huvitegevuse täiendavast toetusest kohalikele omavalitsustele. Kogu 2019. aastal Tartu huvihariduse ja huvitegevuse kitsaskohtade lahendamiseks planeeritud toetus on üle pool miljoni euro. Sellest ligi 300 000 eurot kasutati Tartus huvihariduse ja huvitegevuse organisatsioonide osalejate arvu põhise toetuse kasvuks. Riigipoolse toetusega ei asendata, vaid täiendatakse oma eelarvest kaetavaid kulusid. Tartu linna eelarve noorte huvitegevusele ja huviharidusele on riigi toetust arvestamata ligikaudu 6,3 miljonit eurot aastas.

Lisaks stipendiumi tingimustele kinnitas linnavolikogu ka tehnika ja tehnoloogia ringide toetuskonkursi ning huviringide juhendajate rahvusvahelise enesetäienduse konkursi tingimused. Toetuste infopäev on 21. mail algusega kell 10 Tartu kultuuriosakonnas (registreerimine siin).

Edasine info:
Piret Talur
noorsooteenistuse juhataja
tel 5911 6614

Viimati muudetud 17.05.2019