Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Teatri Kodus esietendub koguperelavastus „Pettson ja Findus telkimas“

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

Karol Kuntsel

16. juuli / Laupäeva, 20. juuli õhtul esietendub Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu hoovil muusikaline koguperelavastus „Pettson ja Findus telkimas“.

Lavastuse ja suvesooja toob Lutsu tänava õdusasse sisehoovi kohale Teatribuss.

Pettson ja Findus on juba varemgi Teatri Kodu lavalaudadel tegutsenud ning oma laulude ja naljadega väikeste teatrisõprade jaoks õige armsaks saanud. Tänavusuvises loos on Pettson hakanud memuaare kirjutama ning ei leia seetõttu oma kassi Finduse jaoks kuidagi aega.

Ühe peaosalise, Pettsonit mängiva Karol Kuntseli sõnutsi on lugu samal ajal muinasjutuline ja realistlik. „Mänguplatsil tegutsevad lisaks inimestele ka kanad, kukk ja kass, kes oskavad rääkida ja laulda. Samas on see tükk nagu elu ise – vahva on vaadata, kuidas kõik segadused ja arusaamatused lahendatakse tänu sõprusele ja kokku hoidmisele,“ lisab Kuntsel.

Sven Nordqvisti ülipopulaarse Pettsoni ja Finduse loo on eesti keelde tõlkinud Ülle Kiivet ja dramatiseerinud  Veikko Täär. Lavastaja on Marko Mäesaar, kunstnik  Marge Martin, muusikalise kujunduse on teinud Toomas Lunge ning laulusõnad kirjutanud Kati Mäesaar. Mängivad Karol Kuntsel (Vanemuise teatrist), Katrin Kalma, Marin Mägi-Efert, Kadri Laube, Dimitra Giannakaina, Andres Vago ja Marko Mäesaar.

Etendused toimuvad 20., 23., 24., 26. ja 27. juulil kell 18.00 ning 12., 13., 14., 16., 17., 23. ja 24. augustil kell 18.00 Teatri Kodu (Lutsu 2) hoovil. Kõikidele etendustele saab pileteid osta Piletilevist ning vabade kohtade olemasolul enne algust koha pealt.

Lisainfo: Marko Mäesaar, 517 7759

 

Viimati muudetud 16.07.2019