Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Trükimuuseumis näeb tajudest inspireeritud näitust kanada kunstnikult

26. juuni / 27. juunil kell 18:00 avatakse Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis kanada residentuurikunstniku Mandy Espezeli Isikunäitus "Mõned taktiilsed võimalused".

Näitus "Mõned taktiilsed võimalused" uurib, kuidas puudutus, sensuaalsus ja empaatia ilmnevad läbi intuitiivse materiaalse protsessi. Sõnapaar„taktiilsed võimalused" viitab transformatiivsele potentsiaalile tunda maailma keha kaudu; sellele, kuidas on võimalik maailma tajuda kehalise kogemuse kaudu; mis on psühholoogiline või radikaalne kehastumine.

Galeriis eksponeeritud kohaspetsiifiline installatsioon loob mängulise seose ruumi arhitektuursete elementidega ning sisaldab ühtlasi teoseid paberil, mis Espezel on aprillist juunini Tartus olles teinud.

Mandy Espezel

Üritus Facebookis

Näitus jääb avatuks 18. juulini.

Tartu Artist in Residence'i koostööpartner ja sponsor sellele üritusele on Kanada saatkond. Mandy Espezel viibib Tartus Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Kunstiresidentuuri viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Programmi rahastab Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 26.06.2019