Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-11°

Tunnustatud graafik Viive Noor näitab ERMis helget ja sünget armastust

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

23. september / Tänasest 22. novembrini on Eesti Rahva Muuseumis avatud Viive Noore graafikanäitus „Armastuse puu – Tree of love – Albero dell´amore – Árbol del amor“, mis räägib armastuse rohketest varjunditest. Pääs näitusele on prii.

„Näitus on muinasjutuline, kuid sellise vana, hirmutava ja süngevõitu „päris“ muinasloo laadis. Näha saab pilte mitmest tuttavast muinasjutust: Väike merineitsi, Punamütsike, Alice Imedemaal. Kõik need tööd on liidetud kokku uueks looks, mis on nii isiklik, et autor ei taha isegi pealkirja lõpuni lahti seletada,“ rääkis näituse kuraator, ERMi näituste produtsent Reet Mark.

Näitusel toimub kaks kuraatorituuri: 23. septembril ja 3. oktoobril, kus lisaks Viive Noore töödele saab näha Siima Škopi muinasjutulisi joonistusi. Täpsema info tuuride kohta leiab ERMi kodulehelt.

Viive Noor on hariduselt moekunstnik ja lasteraamatute illustraator. Tema suurepäraselt kujundatud raamatud on võitnud arvukalt auhindu kõikjal maailmas. Ta on  Eesti Kujundusgraafikute Liidu juhatuse liige, IBBY Eesti sektsiooni asepresident, Itaalia Eesti Seltsi teaduskomitee liige ning Eesti Lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert ja kuraator

Viimati muudetud 23.09.2020