Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-9°

ÜKS KUU TARTU MARATONINI: Seis on lubav!

MTÜ Klubi Tartu Maraton pressiteade

Tartu Maratoni rada 16. jaanuaril. Foto: Tanel Rungi

18. jaanuar / Kuu aja pärast antakse stardipauk suusatalve kulminatsioonile ehk 46. Tartu maratonile.

Viimase kuue aasta parimate lumeoludega talv on täitnud terviserajad suusatajatega, mis on Tartu maratoni seisukohalt ülioluline.

„Seis on hea, eelkõige lumeolusid silmas pidades. Tartu maratoni rada on jaanuari keskpaigaks olnud juba kolm nädalat täies pikkuses sõidetav ja seda ei ole ikka päris ammu juhtunud, viimati ehk 2013. aastal. Inimesed saavad harjutada ja see ongi praegu kõige tähtsam,“ sõnas maratoni peakorraldaja Indrek Kelk.

Suusamõnusid on aga võimalik lisaks Tartu maratoni rajale nautida ka paljudes teistes Eestimaa paikades.

Eelmisel aastal pani end Tartu maratoni põhidistantsidele kirja natuke üle 3600 suusataja. 17. jaanuari seisuga on tänavusele maratonile registreerunud 3210 suusasõpra, mida on ligi 1000 võrra rohkem kui mullu samal ajal.

Tasub märkimist, et korraldajad on selleaastase suusamaratoni põhidistantside ettevalmistustes arvestanud maksimaalselt 5000 osalejaga. Ehk siis tänase seisuga on vabasid kohti järel vaid 1790 ning soovitus on huvilistel registreerimist mitte jätta viimasele minutile.

Kui lisada siia juurde prognoositavad osavõtunumbrid eelüritustel (Tartu teatemaraton ja avatud raja sõidud) ning lasteüritustel, siis ootavad korraldajad Tartu maratoni üritustele ligikaudu 7000 väiksemat ja suuremat suusatajat.

17. veebruaril sõidetaval Tartu maratonil on kavas 63 ja 31 km pikkused distantsid. Koos põhisõitudega stardib esmakordselt ka nostalgiahõnguline Tartu Maraton Vintage.

Soodsam registreerimine suusapeole lõppeb 1. veebruaril. Info ja registreerimine SIIN.

Tanel Rungi
Turundus ja kommunikatsioon
MTÜ Klubi Tartu Maraton
Tel.: +372 5556 8216
press@tartumaraton.ee

Viimati muudetud 18.01.2019