Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Urmas Klaas: osa käibemaksust peaks laekuma omavalitsustele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

3. jaanuar /

Tartu linnapea Urmas Klaas saatis Eesti Linnade Liidule Tartu linnavalitsuse ettepanekud 2018. aasta eelarve ja riigi eelarvestrateegia 2018-2021 läbirääkimisteks vabariigi valitsusega. Tartu soovib omavalitsustele laekuva tulumaksu osakaalu suurendamist vähemalt majanduskriisi eelsele tasemele ja teeb ettepaneku kanda kohalike omavalitsuste tulubaasi 2% laekuvast käibemaksust.

Täna saadetud kirjas teeb Tartu ettepaneku suurendada omavalitsustele laekuva tulumaksu osakaalu vähemalt majanduskriisi eelsele tasemele so 11,93 protsendile. Kriisi tõttu alandati omavalitsustele laekuv tulu 11,4%-le.
„Valitsus ei ole siiani teinud sisulisi samme omavalitsuste tulubaasi kasvatamiseks, praegune osakaalu tõus 11,6 protsendile on seotud maamaksu laekumise vähenemise kompenseerimisega,“ ütles Klaas. Ta lisas, et tulubaasi suurendamine tõstab kohalike omavalitsuste finantsvõimekust ja võimaldab pakkuda elanikele kvaliteetseid teenuseid.

Samuti teeb Tartu linnavalitsus ettepaneku kanda kohalike omavalitsuste tulubaasi 2% laekuvast käibemaksust. Tartu puhul oleks see 2,6 miljonit eurot aastas. „Kui kohalikele omavalitsustele laekuks osa käibemaksust, siis oleks neil otsesem huvi oma territooriumil ettevõtlust arendada ning selleks oleks olemas ka vahendid,“ kommenteeris Klaas.

Tartu linnavalitsus soovitab suurendada kohalike omavalitsuste finantsautonoomiat ja vähendada kohalike omavalitsuste sõltuvust tasandus- ja toetusfondist ning selgemalt fikseerida nendele riiklikult pandud ülesannete kulude katmise põhimõtted.

 Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

 


Helle Tolmoff
Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakonna meediaspetsialist
Tel 736 1336, 529 4297

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 26.01.2017