Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-7°

Uued huvitavad piirkonnad Via Hanseatica turismimarsruudil

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

11. aprill / 11. ja 12. aprillil toimub Tartus Eesti-Vene programmist toetust saanud projekti Via Hanseatica Plus avakoosolek. Via Hanseatica Plus arendus keskendub järgmise kahe aasta jooksul esialgu Peterburist (Narva ja Tartu kaudu) Riiga suunduva turismimarsruudi laiendamisele Rakvere ja Viljandi suunas Eestis ning Viiburi ja Pihkva suunas Venemaal.

Marsruuti lisanduvad vanad hansalinnad ja paljud huvipakkuvad ajaloolised piirkonnad.

Oluline osa tegevustest on seotud piirkondade turundamisega, et suurendada turistide liikumist pealinnadest kaugemale ning pikendada turistide kohalolekuaega, pakkudes neile ühe reisi ajal huvitavaid külastusvõimalusi Via Hanseatica erinevates piirkondades ja riikides.

Projekti avakoosolekul pannakse paika arenduse täpsem tegevus- ja ajakava järgnevateks aastateks ning lepitakse kokku peamistes turundussõnumites.

Via Hanseatica Plus marsruudi arenduses osalevad mitmed organisatsioonid Eestist, Venemaalt ja Lätist. Projekti juhtpartneriks ja omavahelise koostöö koordineerijaks on SA Tartumaa Turism.

Projektitaotlus esitati programmile 2017. aasta mais ning rahastusleping juhtpartneri ja Rahandusministeeriumi vahel sõlmiti 1. aprillil 2019. Projektipartneriteks on SA Virumaa Muuseumid, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Leningradi regiooni turismiinfokeskus, Viiburi linnavalitsus, Pihkva linnavalitsuse piiriülese koostöö ja turismiosakond, Gatchina regiooni kultuuri- ja turismikomitee ning Peterburi linna ja regiooni esindajana riiklik ettevõte Mineral. Toetavate partneritena aitavad tegevuste elluviimisel SA Põhja-Eesti Turism, Pihkva regiooni kultuurikomisjon, Leningradi oblasti turismikomitee, Vidzeme Planeerimisregioon, Vidzeme turismiassotsiatsioon ning Peterburi linna keskkonna, looduskaitse ja ökoloogilise ohutusega tegelev komitee.

Projekti kogueelarve kahe aasta peale on 510 068 eurot, millest omaosalusena kaetakse partnerite poolt 10%.

Lisainfo: Annika Ojasaar, Via Hanseatica turundus- ja kommunikatsioonijuht, SA Tartumaa Turism, annika.ojasaar@visittartu.com, +372 5886 7883

annika.JPEG

Viimati muudetud 11.04.2019