Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
23°

Vanemuise esietendub ballett-komöödia „Kinolina kangelane“

Vanemuise teatri pressiteade

14. veebruar / Sel laupäeval, 17. veebruaril kell 19 esietendub Vanemuise väikeses majas ballett-komöödia „Kinolina kangelane“.

Balleti tegevus leiab aset 1927. aastal, ajal mil tummfilmiajastu andis teed helifilmidele ning kinokunstist sai romantiliste lugude ja suurte unistuste sümbol.
 
Joseph töötab assistendina filmikompaniis. Tema unistus on ühel päeval ise režissööritoolil olla ning abielluda kauni filmitähega, kelle tema süda juba praegu valinud on. Kui peadpidi pilvedes olemine maksab Josephile töökoha, asub noormees oma unistuste nimel tegutsema. Ühtäkki leiab ta end aga kangelasena kinolinal, kes seisab silmitsi pahalaste ja ohtlike olukordadega ning võitleb oma armastatu eest. Filmides pole miski võimatu, eriti kui kinokunsti suurkujud Charlie Chaplin ning Edna Purviance keerukate valikute puhul abiks on.
 
„Kinolina kangelane“ on rõõmsameelne tõlgendus filmiajaloo suurteostest tuttavatest stseenidest ja maailmast MGM muusikalifilmide võtmes, kus omal kohal on ilu, elu ning unenäolised seiklused.

Lavastaja-koreograaf Silas Stubbs: „Tänu tummfilmide teada-tuntud esteetikale oli mul erakordselt lihtne lavastust luua, sest tummfilmid ja tants on pisut sarnased kunstivormid. Filmides kasutasid näitlejad emotsioonide kirjeldamiseks iseloomulikku väljendusviisi ja samu vahendeid kasutan ka mina filmimaailmast jutustavas tantsus. Tundus, et mõlemad žanrid sobivad omavahel hästi kokku ja loodan, et tulemus sai publikule nauditav!“
 
„Kinolina kangelase“ libreto autor, lavastaja ja koreograaf on Silas Stubbs, kunstnik Liina Unt (Endla Teater), videokunstnik Janek Savolainen, valguskunstnik Andres Sarv, pianist Andre Hinn.

Lavastuses on kasutatud W. Perry, R. Rogersi, H. Lodge’i jt heliloomingut.
 
Osades Gus Upchurch, Lawrence Massie, Alain Divoux, Hayley Blackburn, Amy Bowring, Anton Jakovlev, Matthieu Quincy, Benjamin Kyprianos, Tarasina Masi, Yukiko Yanagi, Maria Engel, Laura Quin jt.
 
http://www.vanemuine.ee/repertuaar/kinolina-kangelane/

Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 5345 7359
kertu@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee
 

Viimati muudetud 14.02.2018