Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Võidupüha ja jaanipäeva tähistamine Tartus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

21. juuni 2019 /

22. juuni

Kell 19.00 algab teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks loodud Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile“ Tartu Jaani kirikus. Lähemalt.

Kell 21.30 saavad alguses Võidupüha sündmused Tartus, kui noorkotkad süütavad Tartu laulupeol tikkude või välgumihkli abita muinastule.
 
23. juuni

Kell 8 - Tartu linnajuhid asetavad pärjad Pauluse kalmistul asuvale Vabadussõja memoriaalile ning Raadi kalmistul Kuperjanovi hauale ja Lõuna-Eesti vabastajate mälestussambale.

Kell 08.30 asetatakse pärjad Vabadussõja mälestusmärgi Kalevipoeg jalamile. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.

Kell 09.30 Võidupüha jumalateenistus Tartu Jaani kirikus.

Kell 10.30 Võidupüha paraadi rivistamine Vabaduse puiesteel.

Kell 11.00 Algab võidupüha paraad Vabaduse puiesteel. Paraadil saab näha sõdureid, relvi, sõjatehnikat ning nautida sõjaväeorkestrite muusikat. Paraadi skeem.

Kell 12.15 Maakaitsepäev ja tehnika näitus Poe tänava pargis. Tutvuda saab ajaloolise ja kaasaegse lahingutehnikaga ning toimuvad Päästeameti, Vanglateenistuse ning Politsei ja Piirivalveameti demonstratsioonesinemised, saab tutvuda Kaitseliidu relvastusega ning imetleda vanaautode klubi näitust. Naiskodukaitse välikokad pakuvad sõdurisuppi. Lisaks korraldab Naiskodukaitse heategevusliku loterii, mille tulu läheb Tartu Naiste Tugi- ja Teabekeskusele. Tartumaa maakaitsepäev lõpeb kell 15.30.

Kell 13.50 antakse võidutuli Poe tänava pargis üle Tartumaa omavalitsustele. Tartu võidutule võtab vastu abilinnapea Reno Laidre, kes viib tule raekoja platsi tulealusele, kus jaanitule saavad endale süüdata kõik linlased.

Kell 17 Tartu linna jaaniõhtu algab perepäevaga Raadi mõisapargis, kus toimub ajalooekskursioon, saab panna ennast proovile orienteerumismängus või liikluseeskirjade tundmises, katsuda jõudu õuemales ja -kabes. Lisaks on avatud mitmed lõbustusatraktsioonid ning väikelastele ka mängumaa.

Kell 20 alustab Raadi järve kaldal ansambel Kruuv jaanikontserdiga.

Kell 21 süüdatakse Raadi järve kaldal jaanituli ning peolisi tervitavad Tartu linnapea Urmas Klaas ning ERMi Sõprade Seltsi juhatuse liige Virve Tuubel. Seejärel jätkub tantsuõhtu ansamblitega Tuulelõõtsutajad ja Kratt. Pidu Raadi mõisapargis ja järve kaldal lõpeb kell 1 öösel ning on kõigile tasuta. Tutvu programmiga.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 25.06.2019