Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Volikogu arutab tselluloositehase teemat erakorralisel istungil

Tartu Linnavolikogu pressiteade

Raekoda Foto: Kalle Paalits

18. jaanuar 2018 / Tartu Linnavolikogu peab 7. märtsil erakorralise istungi, mis on pühendatud Tartu lähistele planeeritava puidurafineerimistehasega seotud küsimuste arutamisele.

Volikogu korraldab 7. märtsil erakorralise istungi, mille päevakorras on linnale olulise tähtsusega küsimusena puidurafineerimistehase teema.

Linnavolikogu esimehe Aadu Musta sõnul on Tartu volikogu ja linnavalitsus väga tähelepanelikult jälginud kavandatava tehasega seoses toimuvat debatti ning riigi eriplaneeringu protsessi. "Tartu linnavolikogu ülesanne on seista linna hea käekäigu ja kvaliteetse elukeskkonna eest ning anda omalt poolt selge sõnum - Tartu õue peal Tartu linna seisukohti arvestamata mööblit ümber ei tõsteta," rõhutas Must. "Aeg on küps tuua teema põhjalik, igakülgne ja tasakaalukas käsitlus volikogu istungile, mis on avatud eri huvirühmadele ja linnakodanikele."

Volikogule anti tänasel istungi üle ka 1433 allkirjaga avalik pöördumine, milles väljendatakse muret planeeritava tehase võimalike kahjulike mõjude pärast ning toetatakse Tartu linnavolikogu ja -valitsust linna huvide eest seismisel.

Tartu Linnavolikogu erakorraline istung toimub kolmapäeval, 7. märtsil kell 15 Dorpati konverentsikeskuses. Täpne päevakord (ettekanded ja esinejad) on ettevalmistamisel,  läbirääkimisi on juba peetud ülikoolide, Teaduste Akadeemia jt institutsioonidega.

Lisainfo: linnavolikogu esimees Aadu Must, 515 7138

Aune Rumm

linnavolikogu kantselei
kantselei juhataja

Tel: 736 1202
Mob: 514 9896

Viimati muudetud 19.03.2018