Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Uus lähenemine - uus klassikultuur

Haridusosakond
Raekoja plats 12, 51004 Tartu
736 1445
 

Uus lähenemine - uus klassikultuur

“Uus lähenemine – uus klassikultuur” raames ehitab Tartu Linnavalitsus Tartu Hansa Kooli avatud õpikeskkonna ning  koostöös Islandi Ülikooliga, Islandi Ülikooli haridusteaduste dotsent Anna Kristin Sigurðardóttir'i juhtimisel, saadakse teadmisi avatud õpikeskkonnas õppeprotsessi planeerimiseks ja organiseerimiseks.

Mais 2015 käisid neli Tartu Hansa Kooli õpetajat Islandil õppimas avatud õpikeskkonna õppeprotsessi planeerimist ning sobivate meetodite kasutamist. Islandil on pikaajaline kogemus avatud õpikeskkonna õppeprotsessi planeerimises ja organiseerimises ning selle rakendamiseks sobivate pedagoogiliste meetodite kasutamises.

Lisaks projekti põhitegevustele toimuvad EMP toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ kahepoolsete suhete fondist rahastatuna järgmised tegevused:

  • 9. -15. augustil 2015. a toimus õppevisiit, mille raames külastavad projektis osalevate Tartu koolide juhid ja haridusvaldkonna spetsialistid Tartu Linnavalitsusest ning Haridus- ja Teadusaministeeriumist Islandit, et omandada teadmisi avatud õpperuumis toimuva õppe planeerimise ja läbiviimise kohta.
  • Islandi partnerid korraldavad loenguid ja seminare, külastusi koolidesse (Framhaldsskólinn i Mosfellsbæ, Ingunnarskóli Reykjavik, Sjalandsskóli, Norðlingaskóli, Háaleitisskóli), erinevaid koolitusi Islandi ülikooli haridusteaduskonnas ja kohtumisi Islandi Haridus-, Teadus- ja Kultuuriministeeriumis ning Reykjaviki linnavalitsuses. Omandatud teadmised avatud õpikeskkonna füüsiliste aspektide kohta ning õpetaja rollist avatud õpikeskkonnas on abiks paremate otsuste langetamisel koolimajade kaasajastamisel ja kohaliku hariduspoliitika kujundamisel.
  • Islandi partneri kaks spetsialisti külastavad 2015. aasta oktoobris Tartu Haridusnädala (planeeritud projekti TULUKE raames) ajal Eestit ja võtavad osa erinevatest seminaridest, tutvustavad oma kogemusi seoses avatud õpikeskkonna ja erinevate õppimise ning õpetamise metoodikate kasutamisega. Seminarid on avatud kõikidele osalejatele. Islandi spetsialistid külastavad ka Tartu Hansa Kooli loodud avatud õpikeskust ning nõustavad õpetajaid. Lisaks kohtutakse erinevate spetsialistidega, kes vastutavad Eesti hariduspoliitika arengu eest.

 

2016 valmis Tartu Ülikooli Loodusteadusliku hariduse keskuse teaduri  Klaara Kask poolt läbiviidud uuring "Õpilaste motivatsioonist õppimisel avatud õppekeskkonnas".

Tartu Hansa Kooli avatud õpperuum
Tartu Hansa Kooli avatud õpperuum

Viimati muudetud 07.12.2020