Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Välijõusaalide mobiilirakendus

Mobiilirakenduse tutvustab treenimisvõimalusi Tartu linna välijõusaalides

Mobiilirakendusest näeb Tartus asuvate välijõusaalide asukohti ja treenimisvahendeid ning saab ka videovihjeid selle kohta, kuidas treenida enamlevinud vahenditega.
 
Rakenduses kuvatavad treeningvideod ei ole mõeldud ainult kogenud sportlastele – liikumisrõõmuks tarvilikke nippe leivad igas füüsilises vormis ja eas inimesed.

Uus mobiilirakendus on välja töötatud koostööprojekti Healthy Boost raames, mille üks osa oli kasutada virtuaalreaalsus- ja liitreaalsuslahendusi terviseedenduses. Rakendus kasutab augmented reality ehk liitreaalsuse lahendust, mis teeb kasutajakogemuse uudseks.

Rakenduse kasutamiseks tuleb mobiili alla laadida Zappar äpp.

 ning suunata telefoni kaamera rakendust aktiveeriva triipkoodiga kleebisele (siin lehel allpool) või flaierile ning telefoniekraanile avaneb modelleeritud interaktiivne vaade Tartu linnast. Seejärel on jäänud vaid uudistada rakenduse sisu. Rakendust aktiveerivad triipkoodiga kleebised tekivad linnaruumi avalikesse kohtadesse ajapikku, esialgu enimkasutatavatesse bussipeatustesse.

Zappar äpi saab alla laadida Google Play Store`st  või App Store`st. Uute Huawei nutitelefonide puhul tuleb laadida veebist Zappar fail laiendiga .apk, ning see installida.

Kõigil huvilistel on võimalus täita küsimustik  välijõusaalide ja liikumisharjumuse kohta ning jätta küsimustiku lõppu ka oma kontaktid edasiseks koostööks. Küsimustik asub: https://forms.gle/vreiLVPQDjfLQwjYA

Äppi tutvustav video FlyAR OYlt: https://flyar.fi/portfolio/tartu-healthy-boost

Äpp valmis projekti Healthy Boost raames koos soome ettevõttega FlyAR OY. Projekti Healthy Boost rahastab Interreg Baltic Sea Region ja European Regional Development Fund.

 

app03.jpg

 

 

Viimati muudetud 29.09.2021