Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°

Veel toetusi ja teenuseid

Sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
7361 300
 

Veel toetusi ja teenuseid

Lasteombudsman

Lasteombudsman on sõltumatu ametimees, kes kaitseb laste ja noorte õigusi suhetes riigivõimuga. Lasteombudsmani poole võib pöörduda Eesti Vabariigi iga kodanik, kes soovib küsida nõu avalikke ülesandeid täitvate inimeste otsuste õigsuse kohta ning juhtida ombudsmani tähelepanu mõnele probleemile Eesti lastekaitsesüsteemis.

Loe lähemalt lasteombudsmani koduleheküljelt ja voldikust.

Isikliku abivahendi kaart

Isikliku abivahendi kaart on dokument, mille alusel saab abivahendit soodustingimustel rentida või osta. Loe lähemalt isikliku abivahendi kaardi taotlemisest ning abivahendite rentimisest, üürimisest või ostmisest Sotsiaalkindlustusameti koduleheküljelt.
Isikliku abivahendi kaardi taotlus.

Parkimiskaart puudega lapse vanemale

Parkimiskaart on ette nähtud isikule, kelle lapsele või hooldatavale on Sotsiaalkindlustusamet määranud liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalde, mis vastab keskmise, raske või sügava puude raskusastmele. Loe lähemalt parkimislubadest.

Puudega isiku kaart

Puudega isiku kaardi eesmärk on lihtsustada puude raskusastme tõendamist puudega inimesele ettenähtud õiguste kasutamisel ja soodustuste saamisel. Samuti hõlbustab puudega isiku kaart soodustuse õigustatuse kontrollimist. Loe lähemalt puudega isiku kaardi taotlemise kohta Sotsiaalkindlustusameti koduleheküljelt.

Rehabilitatsiooniteenus

Rehabilitatsiooniteenused jagunesid alates 1. jaanuarist 2016. a sotsiaalseks ja tööalaseks rehabilitatsiooniks. Sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni jagunemisest ning teenuste taotlemisest saab lähemalt lugeda Sotsiaalkindlustusameti kohulehelt.

Tasuta bussisõiduõigus puudega lapsele

Riigisisesel liinil tee-, vee- ja raudteeliikluses on vedaja kohustatud tasuta vedama puudega kuni 16-aastast isikut, sügava puudega 16-aastast ja vanemat isikut, raske nägemispuudega isikut, sügava või raske nägemispuudega isiku saatjat või puudega isikut saatvat juht- või abikoera.

Ühistranspordiseadus

 

Tasuta bussisõiduõigus suurperele

Tartu linna sisesel avalikul bussiliiniveol  on tasuta sõidu õigus:
Tartu perekondadel, kus on neli või enam kuni 19-aastast last (bussikaardi saab lapsevanema isikut tõendava dokumendi alusel linnamajanduse osakonnast, Raekoja plats 3, ruum 210).

Bussiliiklus Tartu linnas  - hinnad ja soodustused
 

Viimati muudetud 13.11.2018