Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Küsimus

Küsimus

Valdkond: transport
Teema: Rattaringlus ja roheline elustiil

Tere!

Hea meelega kasutaksime rattaringluse ratast, et liikuda ühest sihtpunktis teise.. ent ... kas Te tõesti ei arva, et 2eu tunnipilet on pole tavakodaniku jaoks kallis? Vana süsteemi järgi, et esimene h tund tasuta ja edasi pileti hind oli veel väga ok, ent hetkel ... kaks eurot tunnis? Kas ei võiks näiteks olla kasvõi pool h tasuta? Soodustaks palju rohkem auto koju jätmist kui 2eu tund maksta, edasi-tagasi tööle sõites kulub mul 4 eurot, mille eest saan enda sõidukiga liikuda 75km. Olen väga paljude tuttavatega suhelnud, kes varasemalt kasutasid aktiivselt linnaratast, ent täna ei näe sellel enam mitte mingisugust mõtet. Ma ei oota vastust, et varuosasid ei ole ja kulude hooldamine ülejõu käib. Kui soovib linn saada roheliseks linnaks tuleb kusagil mõtted ümber mõelda ja finants suunata sinna, kus on sellel ka reaalne kasum.

Esitaja: A. A.
Esitatud: 26.05.2024

Vastus

Tere!

Piletisüsteem on tegelikult peaaegu sama, mis rattaringluse algusaegadel.

Tunnipilet 2€ annab võimaluse 60 minuti jooksul avada piiramatu koguse rattaid (üks ratas korraga). Kõik sõidud, mis on alla 60 minuti, on pileti hinna sees. Kui osta pikema perioodi pilet, nt 30 päeva pilet 12€, on samuti kõik alla 60 minuti pikkused sõidud pileti hinna sees.

Seega kui sõita iga päev tööle ja tagasi, on tõesti iga kord tunnipileti ostmine kallis. Selle jaoks ongi pikema perioodi piletid. Kui sõita 30 päeva piletiga vähemalt 7 korda, on see juba odavam lahendus, kui iga kord tunnipilet osta. Mida pikema perioodi pileti ostate, seda potentsiaalselt odavam üks sõit on.

Ka varasemalt ei olnud esimesed 60 minutit rattaga otseselt tasuta kui välja arvata rattaringluse esimesed kolm kuud. Kui kasutajal oli kehtiv Tartu linnaliini pilet, sai selle alusel kasutada rattaringlust lisatasuta (kuni 60 min iga sõit). Nüüd on see asendatud ühispiletiga. Ühispilet annab õiguse kasutada nii Tartu linnaliine kui rattaringlust ning kui olete tihe nii busside kui rataste kasutaja, on see kõige odavam lahendus. Hindadega saate tutvuda siin: https://tartu.pilet.ee/buy

Loodan, et saite ammendava vastuse.

Parimat
Kärt Lang
rattaringluse spetsialist

Vastaja: Kärt Lang[email protected]
Vastatud: 10.06.2024