Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Calendar

11 окт Disainmõtlemise töötuba: kuidas mõelda nagu disainer?

Praktilises töötoas õpid mõtlema kui disainer. Disainmõtlemine on probleemide lahendamisviis, mis ühendab kasutajate jaoks ihaldusväärse, tehnoloogiliselt teostatava ja majanduslikult otstarbeka uueks tooteks või teenuseks. Disainmõtlemise aluseks on kasutaja uurimine, kiire prototüüpimine, lahenduse testimine ja sellest õppimine. Disainer unistab metsikutest ideedest, jändab ja katsetab ning on valmis ebaõnnestuma varakult ja sageli. Aga ta lähtub alati inimesest ja tema vajadusest.

Töötoas õpid, kuidas varajase, kiire ja spekulatiivse prototüübi abil väljakutseid lahendada. Kahetunnise kiirkursuse raames õpivad osalejad, kuidas jõuda erinevate inimesteni, nende vajadustega arvestada ning luua sellest lähtuv disainilahendus ja prototüüp, mida on võimalik testida.

Töötoas osalemine annab:

  • praktilise kogemuse, kuidas läbi visandamise ja prototüüpimise ideed käegakatsutavaks muuta;
  • oskused, kuidas kasutajakesksete uurimismeetodite abil luua uusi tooteid ja teenuseid;
  • mõistmise, miks prototüüpida ja millist väärtust pakuvad erinevad prototüüpimise tehnikad.

Osalema on oodatud huvilistele, kes soovivad astuda esimesed sammud disainmõtlemise ja prototüüpimise valdkonnas. Varasem disainikogemus pole nõutud ega vajalik.

Töötuba viib läbi Mirko Känd, kes igapäevaselt aitab ettevõtetel teha paremaid äriotsuseid ja lahendada probleeme, kasutades nii andmeanalüüsi kui disainmõtlemist. Mirkole meeldib eksperimenteerida ja prototüüpida: õppida uusi asju neid ise praktikas läbi proovides. Sarnast juhendamismeetodit kasutab ta ka oma töötubades. Mirko on õppinud interaktsioonidisaini Eesti Kunstiakadeemia magistriprogrammis, töötab Moneses ning on mentor Delta Sandbox'is (TÜ arvutiteaduse instituudi digitoodete innovatsiooniprogramm).

 

Salvesta kalendrisse
Kuupäev: 11. октября-11. октября
Kellaaeg: 09:00-11:00
Toimumiskoht: Dorpati Konverentsikeskus, Petersoni saal
Kategooria: Ettevõtlusnädal 2019
Pilet: tasuta
Korraldaja: Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut
Registreeri
Ees- ja perekonnanimi*
Ametinimetus*
Organisatsioon*
E-post*