Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Raido Randoja. Tohuvabohu

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Nooruse pressiteade

Tohuvabohu Фото: Raido Randoja

18 октября / Teisipäeval, 22. oktoober kell 18.00 avatakse Nooruse galeriis Raido Randoja isikunäitus TOHUVABOHU.

Tegemist on installatsiooniga, mis viib vaataja alateadvuse kaoses eksleva kunstniku stuudiosse. Näitus koosneb viimasel kahel aastal valminud skulptuuridest, joonistustest ja maalidest. Sõna „tohuvabohu“ tuleneb heebrea keelest ning tähendab ürgkaost.

Raido Randoja: „Kunst on mäng valguse ja varjuga, pidev vormide otsimine. Enne millegi uue loomist on alati tühjus – staadium, kus kõik on võimalik. Kui julgeme siseneda sellesse tühjusesse, on kogu maailm meile avatud. Enne esimest pintslitõmmet on lõuend puhas. Enne esimest lauluhäält on vaikus.  Enne esimest pilku on pimedus.

Näituse nimi TOHUVABOHU on mõlkunud mu mõtetes pikka aega, kuid varasemalt pole mul olnud selle nime väärilisi töid ega ka aega.  Kuid nüüd tunnen, et õige hetk on käes.“

Raido Randoja on Kõrgema Kunstikooli Pallase maaliosakonna neljanda aasta tudeng ning tegeleb eelkõige maalikunstiga. Lisaks juhendab ta Ilmatsalu Huvikeskuses maalistuudiot, kuhu on igas vanusegrupis inimesed oodatud.

8. novembril kella 16.30 toimub näituse raames töötuba, kus on võimalus jälgida kunstnikku töötamas ning küsida väljapaneku ja selle sünni kohta jm.

Pressifoto: Tohuvabohu. 2019. Foto: Raido Randoja

Sissepääs tasuta

Facebook.com/GaleriiNoorus

 

Последнее изменение 18.10.2019