Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Tartu loodusmaja esimene perepäev õpetab ise lund valmistama

Tartu Loodusmaja pressiteade

mängulambad Фото: Tartu loodusmaja

17 января / Tartu loodusmaja jätkab 2020. aastal traditsiooniliste perepäevadega.

Perepäevadel õpetatakse nii lastele kui täiskasvanutele nippe keskkonnasäästlikumaks eluks ja tutvustavatakse erinevate loodusnähtuste, aastaaegade ja pühadega seotud tegevusi. Jaanuarist oktoobrini toimub iga kuu üks perepäev, esimene hommik “Lumepallimängud ja lumelabor” ootab huvilisi juba laupäeval.

Lumeteemalisele perehommikule on oodatud suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega. Lumepäeval avastatakse, mida kõike põnevat saab teha lumest, lumega ja lumeta – ehitame, meisterdame ja mängime. Isegi kui päris lund ei ole, siis valmistatakse lumelaboris erinevatest loodussõbralikest ja taaskasutusmaterjalidest seda ise ning memmed saavad ikka ehitatud. Lumepallide meisterdamise kõrvalt saab näppe soojendada aga troopikas – loodusmaja talveaias ootavad kilpkonnad, põnevad taimed ja väike otsimismäng ning loomatoas saab uudistada ja toita maja lemmikloomi.

Tartu loodusmaja kauaaegne ringijuhendaja ja perepäevade projektijuht Tiina Lilleleht rõõmustab, et perepäevad on eri kujul loodusmajas toimunud juba 7 aastat. “Tartu loodusmaja mõte on alati olnud kaasata laste õpetamisse ka nende perekondi, sest kõige tugevam positiivne eeskuju on ikkagi lähedase oma. Kui soovime oma lapsi õpetada keskkonnast hoolivateks inimesteks, siis peame selles harima ka vanemaid ning tihti vastupidi – lapsed inspireerivad ja omamoodi ka distsiplineerivad oma vanemate suhtumist ümbritsevasse looduskeskkonda,” sõnab Lilleleht. Lisaks annavad perepäevad lapsevanematele uusi nippe ja tehnikaid, kuidas kodus loodusnähtusi põnevamalt vahendada, keskkonna vastu huvi tekitada ja seda arusaadavasse, ent mängulisse vormi valada. Samuti on perehommikute mõtteks peale loodusteadmiste vahendada ka tarvilikke ideid taaskasutusest, säästlikust tarbimisest, ja tervislikest eluviisidest.
 

Esimene lumeteemaline perepäev toimub 18. jaanuaril kell 10:00-13:00. Tegevustega võib liituda terve hommikupooliku jooksul
Osalustasu 2 eurot.

Perehommikute toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Sündmuse info Tartu loodusmaja kodulehel www.tartuloodusmaja.ee või Facebooki ürituse all.

Последнее изменение 17.01.2020