Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
28°
Для слабовидящих
28°

Новости

Ettekandepäev digiteemadest rahvaraamatukogus toimub veebi vahendusel

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade

18 мая / Kolmapäeval, 20. mail 2020 toimub Tartu Linnaraamatukogus ettekandepäev "Digiteemad rahvaraamatukogus

Eriolukord on küll vahetult läbi saanud, kuid inimeste kogunemistele kehtivad jätkuvalt piirangud. Seepärast toimub tänavu üritus virtuaalsel kujul, ettekandeid saab kuulata ja vaadata linnaraamatukogu YouTube kanalilt:   https://www.youtube.com/user/Linnaraamatukogu

Käesoleva aasta ettekandepäeva teema on ajendatud käimasolevast digikultuuriaastast ja kaks aastat tagasi läbiviidud elanikkonna küsitlusest, millest selgus et Eesti inimesed ei ole eriti kursis sellega, mida raamatukogud neile digitaalkujul pakuvad. Uutmoodi aktualiseeris raamatukogude jaoks digiteemad koroonaviirusest tekkinud eriolukord, mis ongi olnud kõige enam aluseks praeguse ürituse esinejate kaasamisel.

Rahvaraamatukogu iseteeninduse võludest ja valudest räägivad Rutt Rimmel Põltsamaa raamatukogust ja Annely Veevo Kärdla linnaraamatukogust. Triinu Seppam Tallinna Keskraamatukogust räägib sellest, mis seisud on e-raamatute laenutamisega. Evelyn Danilov Jõhvi Keskraamatukogust tutvustab Raamatukogu TV-d ja Ene Loddes Saku raamatukogust kohaliku koduloo digiteerimise problemaatikat. Tiina Sulg Tartu linnaraamatukogust räägib toimetamisrõõmudest ja -muredest meie kirjandusveebi ja blogide näitel.

Ettekandepäeva mõtteks on kord aastas kevadises Tartus koguneda ja arutleda rahvaraamatukogude jaoks aktuaalsetel teemadel. Üritus toimub sel aastal juba neljandat korda. Varem on ettekandeid kuulatud ja arutletud tegevustubade, asjade raamatukogu ja rahvaraamatukogu kui koolitaja teemadel. Sel kevadel jäävad vahetud arutelud pidamata, kuid digiteema enda virtuaalruumis esitamine sobib meile väga hästi.

Kõik huvilised on oodatud, videod jäävad üles järelvaadatavaks.

Täiendav info: direktori kohusetäitja Mai Põldaas, tel 736 1397

Последнее изменение 18.05.2020