Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
-18°
Для слабовидящих
-18°

Новости

Vaimse Tervise Hooldekeskuse käsitöötoas kooti lasteaiale kaltsuvaipu

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus pressiteade

13 апреля / Eesti rahvariideseelikute mustrites kaltsuvaibad antakse lasteaiale üle aprilli keskel.

Seoses Eesti juubeliaasta pidustustega otsustas Tartu Kannikese lasteaed kaunistada enda ruumid kõigi Eesti maakondade rahvariideseelikute mustrites kaltsuvaipadega, et rikastada laste õpi- ja kasvukeskkonda kodumaiste värvidega. Töö teostajaks valis lasteaia juhtkond koos direktor Ülle Västrikuga SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse käsitöötoa. Kuue kuu vältel valmisid Maie Hellenurme juhendamisel kaltsuvaibad.

Valmis 30  vaipa, iga maakonna kohta kaks triibumustriga põrandakatet. Töö käigus õppisid käsitöötoa töötajad valima kõige kaunemaid rahvariideseeliku triibumustreid, arvutama materjalikulu ning jälgima tähtaegu.

„Oleme uhked, et meile usaldati nii oluline ülesanne. Kuigi tööd oli palju ja ajasurve muutis selle meie töötajate jaoks raskeks, saime väärtusliku ja motiveeriva kogemuse," andis intensiivse tööperioodi kohta tagasisidet Maie Hellenurm.

EV 100 juubeliaasta puhul valminud vaibad annavad SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse töötajad Kannikese lasteaiale üle aprilli keskel toimuval tänuüritusel lasteaia ruumides. Tänutäheks meeldiva ja korrektse koostöö eest esinevad Kannikese lasteaia kasvandikud neljapäeval, 13. aprillil vaipade valmistajatele.

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus on Tartu linna hallatav sihtasutus, mis pakub igapäevaeluga seotud toetavaid teenuseid psüühilise erivajadusega inimestele,  aitab ennast teostada ning toimida ühiskonna liikmetena. Eesmärk on luua ka kokkupuutepunkte ja koostöövõimalusi väljaspool sihtasutuse maja.

 

Lisainfo:
Maie Hellenurm
tegevusjuhendaja
SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus
Tel.: 56684539
e-posti aadress: maie.hellenurm@gmail.com


Ülle Lepik

 Rehabilitatsiooni ja toetavate teenuste osakonna juhataja
SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus
Telefon: 56658204
e-posti aadress: ylle.lepik@tartuvthk.ee

 

 

Последнее изменение 13.04.2017