Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Новости

Tartu kaunimad kodud on selgunud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Nurme 34

14 июня / Tartu linnavalitsus kinnitas eilsel istungil tänavuse kaunimate kodude konkursi tulemused.

Tiitli "Eesti kaunis kodu 2017" said:
Kapteni tn 8
Oa tn 46  
Sangla tn 63 asuv Elite kliinik

Tiitli "Tartu kaunis kodu 2017" pälvisid:
V. Melliku tn 4
Nurme tn 34
N. Lunini tn 40

Eripreemiaga tunnustati lasteaeda Helika (Kalevi tn 52a) lapse arengut toetava õueala kujundamise eest.

„Tore oli näha nii paljude majaomanike innukust ja suurt tahet oma koduümbruse kujundamisel. Enamiku jaoks oli see tõeline hobi ja armastus. Kaunid koduaiad rikastavad linnaruumi ja on kindlasti innustavaks eeskujuks teistele,“ ütles hindamiskomisjoni esimees abilinnapea Valvo Semilarski.

Auhinnatuid premeerib linn 200- ja 300-euroste kinkekaartidega. "Eesti kauni kodu" tiitliga pärjatud kinnistute omanikud saavad presidendi autasu ehk tunnusmärgi ning nende kinnistute fotod avaldatakse raamatus "Eesti kaunis kodu".

Piirkondlikule kodukaunistamise komisjonile tehti ettepanek esitada Eesti rahvusvärvides mastivimpli saajateks MTÜ JCI Toomemäe, Tartu Pereliit ja Eesti Jehoova Tunnistajate Koguduste Liidu Tartu Kogudus, kes kõik paistsid tööga silma 20. Tartu linna heakorratalgutel Jaamamõisa piirkonda koristades. Juubelitalgutel osales sel aastal ka rekordarv inimesi - 1370.

Tänavu hinnati tartlaste kauneid koduaedu juba 20. korda. Aastate jooksul on konkursi raames tunnustatud ligi 200 erinevat kinnistut. Traditsiooniliselt tänatakse ja tunnustatakse kauni kodu konkursil osalenuid Tartu linna päeval, 29. juunil toimuval linnapea pidulikul vastuvõtul.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Последнее изменение 18.05.2018