Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
17°
Для слабовидящих
17°

Новости

Paranduskohvikus saab anda asjadele uue elu

Paranduskohvik

11 октября / Koostöös „Elava Tartu“ võrgustikuga korraldatakse laupäeval, 20. oktoobril kell 13–18 Makerlabis (Narva mnt 3) paranduskohvik.

Masstootmise ja -tarbimise trend suunab meid katkistest asjadest kiiremas korras lahti saama ning toetab nende asendamist uutega. Paranduskohviku eesmärk on näidata, et asju saab (ka ise) parandada ja neile uue elu anda. Nii on võimalik igaühel hoida keskkonda ja toetada jätkusuutlikku mõtteviisi.

Kuidas paranduskohvik käib? Igaüks saab kaasa võtta oma parandamist vajava(d) eseme(d) ning kohalolevate meistrite abiga need koos korda teha. Meistrid abistavad järgmistes valdkondades:

  • jalgrattad ja metall
  • elektroonika
  • puit ja restaureerimine
  • tekstiil
  • üldparandus (sh on siia oodatud lapsevanemad koos lastega mänguasju parandama tulema)

Vastavalt valdkonnale saab oma katkise asja viia õige laua juurde. Iga asja parandamiseks on meistriga koos ette nähtud maksimaalselt tund, et iga inimene leiaks oma võimaluse konsultatsiooniks. Kui parandamisega peaks minema kauem, annab sellest meister esimesel võimalusel teada.

Kohal on olemas parandamiseks kõik vajalik: liimid, teibid, jootmisvahendid, kangad, niidid, poldid, kruvid, noad, puurid jne. Juhul, kui teate, et on asja korda saamiseks on tarvilik mõni konkreetne asi nt: ekraan, tihend, lukk vms. palume need endil kaasa võta.

Üritus on tasuta, kuid meistritele saab nende abi eest soetada kohvi või kooki kohalolevast kodukohvikust ning seeläbi toetada ka ürituse toimumist ja jätkumist.

Paranduskohvik Facebookis

Последнее изменение 11.10.2018