Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
13°
Для слабовидящих
13°

Новости

ERMi hõimuklubis kõneldakse Narvast kui soome-ugri linnast

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

narva Фото: Anti Lillak

18 декабря / Homme, 19. detsembril kl 17.45 on Eesti Rahva Muuseumi hõimuklubis külas Tartu Ülikooli keeleteadlane Szilard Toth.

Ungarist pärit Tothi uurimishuvid on mitmekesised, ulatudes vanast tartu kirjakeelest soome-ugri rahvaste pärimuseni. TÜ Narva Kolledži lektorina kõneleb ta hõimuklubis aga hoopis põneva ajalooga Narva linnast, mis on läbi ajaloo olnud tähtis mitmetele soome-ugri rahvastele.

ERMi hõimuklubi loeng toimub Aliise Moora auditooriumis (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs) ning on osalejatele tasuta.

Lisainfo: www.erm.ee/et/events/ermi-h%C3%B5imuklubi-szilard-toth

Loengusarja „Maailm ja rahvad“ kuuluv ERMi hõimuklubi pöörab tähelepanu meie keelesugulastele Uurali rahvastele ning tutvustab nende eluolu, kultuuri ja keelt nii minevikus kui ka tänapäeval. Kohtume inimestega, kes on soome-ugri teemadega põhjalikumalt kokku puutunud, olgu siis teadusliku poole pealt või isiklikumal tasandil. Ettekandeõhtute juurde kuuluvad vestlusringid ja arutelud. Muuhulgas mõtiskleme ka selle üle, milline on meie endi koht paljurahvuselises soome-ugri maailmas ning kuidas võiks välja näha selle homne päev.

 

Lisainfo:

Anti Lillak

muuseumiõpetaja

Eesti Rahva Muuseum

anti.lillak@erm.ee

736 3046

Последнее изменение 18.12.2018