Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
13°
Для слабовидящих
13°

Новости

ERMis annab Orthodox Singers kontserdi pühendusega pühale piiskop Platonile

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Orthodox Singers Фото: Erakogu

8 января / Pühapäeval, 13. jaanuaril kl 15 esineb Eesti Rahva Muuseumis (A-sissepääs) Tartu vabastamise 100. aastapäeva sündmuste raames Orthodox Singers.

Kontsert on pühendatud pühale piiskop Platonile.

Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistava ansambli Orthodox Singers loomingulises tegevuses on alati esikohal varajane õigeusu kirikumuusika, mida kuuleb kontsertettekannetel harva. Ansambel koosneb professionaalsetest muusikutest, kes valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid. Ansambli looja, dirigent ja kunstiline juht on Valeri Petrov.

Orthodox Singers on esinenud korduvalt kontserttuuridel üle maailma. Kontserdil tuleb esitamisele vanavene, süüria, serbia, kreeka ja eesti õigeusu muusika.

ERMis toimuv kontsert on pühendatud pühale piiskop Platonile (kodanikunimega Paul Kulbusch), kes oli esimene eesti soost piiskop ja esimene kristlikuks pühakuks kuulutatud eestlane.

14. jaanuaril 1919. aastal, mõni tund enne vabastavate Eesti rahvaväeüksuste Tartusse jõudmist hukati piiskop Platon Tartu Krediidikassa keldris enamlaste poolt ning ta suri märtrisurma. Piiskop Platon ja koos temaga kannatanud preestrid Mihhail ja Nikolai kuulutati 2000. aastal pühakuteks.

ERMi püsinäitusel „Kohtumised“ on õigeusu vitriinis väljas püha piiskop Platoni rüü ja panaagia ehk väike Jumalasünnitaja ikoon. Kontserdipiletiga pääseb ka eesti püsinäitusele. Samuti pääsevad kontserdile kõik muuseumikülastajad, kes on samal päeval soetanud püsinäituse "Kohtumised" pileti.

Täpsem info ERMi kodulehel: www.erm.ee/et/events/orthodox-singers

Последнее изменение 08.01.2019