Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
-9°
Для слабовидящих
-9°

Новости

Tartu asutab ühistranspordiga tegelemiseks linnaasutuse

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

buss Фото: Joonas Sisask

7 февраля / Tartu Linnavalitsus saatis volikogule linnaasutuse Tartu Linnatransport asutamise eelnõu.

Loodava asutuse haldusalasse jäävad kõik ühistranspordiga seotud valdkonnad – avaliku bussiliiniveo, taksonduse ja sellest suvest Tartus avatava rattaringluse korraldamine.

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul on ühistransport üks olulisemaid teenuseid, mida linnavalitsus korraldab ning seetõttu on vaja tugevat ja mitmekülgset struktuuri, mis selle teenuse kvaliteetset pakkumist toetab. "Bussiliiklus ja rattaringlus moodustavad Tartus edaspidi tervikliku ja tugeva ühistranspordisüsteemi, mis avab linnas liikumiseks täiesti uusi võimalusi. Uudse rattaringluse puhul jõudsime pärast põhjalikku kaalutlemist järeldusele, et nii majanduslikel põhjustel kui ka piisava paindlikkuse tagamiseks on meil mõistlik seda teenust linna poolt osutada ning seetõttu ehitame rattaringluse opereerimiseks vajaliku tugisüsteemi ise üles," selgitas Tamm.

Linn soovib uue asutuse tööle saada alates 1. aprillist 2019. Lisaks linna ühistranspordisüsteemi lisanduvale rattaringlusele, mille opereerimisega hakkab loodav asutus tegelema, on sel aastal Tartu ühistranspordi korraldamisel oluliseks väljakutseks ka üleminek uuele bussiliinivõrgule ja 1. juulist alustab linnaliinidel ka uus vedaja.

Loodava asutuse koosseisus hakkavad tööle ühistranspordijuht, ühistranspordi peaspetsialistid ja kvaliteedijuht ning kuus rattaringluse opereerimisega seotud töötajat: spetsialist, kaks peamehaanikut ja kolm mehaanikut.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Последнее изменение 07.02.2019