Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
10°
For visually impaired
10°

Linnavara üürile andmine

Üüripindade info

Sellel leheküljel on võimalik tutvuda Tartu linnalt üüritavate äriruumide infoga. Infot saab Tartu linna poolt üüritud ruumides kehtivate lepingute kohta (üürnik, tähtaeg ja üürimäär). Linnale kuuluvate ruumide üürimisest või ostmisest huvitatute tarbeks on vabade pindade osas lisatud ruumi kohta täpsem informatsioon. Samuti on võimalik otsingu abil leida Teid huvitaval ajaperioodil lõppevad lepingud.

Tutvu üüripindade ja lepingute infoga siin andmebaasis

  • Üüripinna aadressil klikates näeb lepingu täpsemaid andmeid.
  • Kui lepingu tähtaega ei ole märgitud, on tegemist määramata tähtajaga lepinguga (mille võib lõpetada kolmekuulise etteteatamisega).

Üürile andmist reguleerib Tartu linnavara eeskiri (vt § 13–17 ja § 26–35).

Üüriinfot saab linnavarade osakonna spetsialistilt:

Hilja Torp 

736 1110

Hilja.Torp@raad.tartu.ee

Lodjakoda - Ujula 98

Tartu Linnavalitsuse korraldab läbirääkimistega pakkumise Tartus, Ujula 98 kinnistule  ehitatavale Lodjakojale  kasutusse andmiseks.

 

Tartu linn ehitab Ujula 98 kinnistule Lodjakoja, mille eeldatav valmimise tähtaeg on august 2020.a. Tartu linn soovib leida Lodjakoja kasutajat, kelle ülesandeks on tagada aastaringselt toimiva osaluselamusi pakkuva teemapargi käigus hoidmine ja toimimine. Kasutajal tuleb rajatavas Lodjakoja teemapargis tutvustada piirkonnale omaseid veesõidukeid, traditsioonilist laevaehitust, siseveeteede ajalugu, korraldada laevareise, koolitusi ning erinevaid kultuuriüritusi. Tulevane Lodjakoja kasutaja peab teemapargi tegevustega alustama vähemalt kolme kuu jooksul alates hoonete üleandmisest. Lodjakoda antakse kasutusse kolmeks aastaks, lepingut on poolte kokkuleppel võimalik pikenda kuni seitse aastat.

 

Pakkumiste tingimustega on võimalik tutvuda Tartu linna kodulehel või saata  e-kiri aadressil eva.laane@raad.tartu.ee  pakkumise tingimuste väljastamiseks elektrooniliselt.

 

Lodjakoja projektdokumentatsiooniga on võimalik tutvuda Tartu linna kodulehel. Pakkumise esitamisel eeldatakse, et pakkuja on tutvunud Lodjakoja projektdokumentatsiooniga enne pakkumise esitamist. Poolelioleva Lodjakojaga on võimalik tutvuda 3. aprillil 2020.a.  kell 13.00 Ujula 98 kinnistul. Pakkumise esitamisel eeldatakse, et pakkuja on tutvunud Lodjakoja kinnistuga ning selle ehitatava poolelioleva ehitisega.

 

NB! Seoses eriolukorraga riigis ning riigi poolse nõudega vältida rohkearvulisi kogunemisi, korraldame Lodjakoja  objektiga tutvumise 3. aprillil  2020. a  hajutatult, see tähendab selliselt, et igale huvilisele määratakse konkreetne kellaaeg, kui  tema 1 - 2    esindajal  on võimalik kohapeal objektiga tutvuda. Palume huvilistel  oma tutvumise soovist eelnevalt teada anda e-maili teel Eva.Laane@raad.tartu.ee või telefoni teel 7361 175. 

 

NB! Seoses eriolukorraga riigis ning riigi poolse nõudega vältida kontakte esitatakse pakkumised e-maili teel.
 

Pakkumiste esitamise tähtaeg on 20. aprill 2020 kell 11.00. Pakkumus ja sellega seotud materjalid tuleb esitada e-mailile eva.laane@raad.tartu.ee. Meili pealkirja lisada tekst „Läbirääkimistega pakkumise korras Tartus, Ujula 98 kinnistule ehitatava Lodjakojale kasutaja leidmine“ ja „Mitte avada enne 20.04.2020 a. kell 11.00“ Pakkumused avatakse 20. aprillil 2020 kell 11.00 läbirääkimistega pakkumise läbiviimiseks moodustatud komisjoni liikmete poolt. Kõigile pakkujatele saadetakse pakkumiste avamise kohta protokoll.

 

Pakkumiste võitja väljaselgitamisel hinnatakse pakkuja poolt pakutud aasta üüri hinda (osakaal kuni  5 punkti 20st) ja esitatud Lodjakoja teemapargi  kontseptsiooni (osakaal kuni  15  punkti 20st). Pakutava üüri suurus ei tohi olla väiksem kui 1 euro.

 

Täiendav info:  Eva Lääne, tel 7361 175, e-post eva.laane@raad.tartu.ee.

 

Kasutusse andmise tingimused

Asendiplaan

Lodjakoja projektdokumentatsioon

 

Tekkinud küsimused ja vastused:

1. Kas on olemas uue Lodjakoja kompleksi täpsemad energiaarvutused - palju kulub aastas  arvutuslikult elektrit ruumide valgustuseks, ventilatsiooniks, jahutuseks ning gaasi/puitu kütteks? Minu teada tehti kunagi need arvutused kompleksi energiamärgise arvutamiseks ja kütteliigi valimiseks.

Vastus: Lisame  energiaarvutusel põhineva energiamärgise ja selle lisaks olevad energiaarvutused:

Hoonetel on gaasiküttel põhinev küttesüsteem. Puidukatel on lisavõimalus soojusenergiat juurde toota / gaasi kulu vähendada.

 

Energiamärgis

 

2.  Millised tehnohooldetööd ja kui sagedasti on kohustuslikud? Kas valve- ventilatsiooni-, kütte-, elekti- ja gaasiseadmete igaastase hoolduse ja ülevaatuse samuti käidukorralduse kohta on olemas mingi hinnaarvutus/pakkumine? Kas ehitusgarantii ajal peavad hooldustööd tegema seadete paigaldajad? Kas hooldustööd peab tellima rentnik või korraldab selle linnavalitsus ja esitab rentnikule arve?

 

Vastus: Hooldustööd peab tellima ja tasuma Lodjakoja  kasutaja otse vastava teenuse pakkujalt. Tehnosüsteemide hooldustööde täpne sisu ja tööde sagedused selguvad ehitustööde lõpus, kui antakse ehitaja poolt üle täitedokumentatsioon, mille osaks on kasutus-hooldusjuhendid.  Tehnosüsteemide hoolduse sisu ja sageduse puhul  lähtutakse  üldjuhul kinnisvara korrashoiu standarditest. Seega, kui pakkujal on täna soov saada ettekujutust eeldatavast hoolduse kuludest, tuleks neil endal  küsida võimalikud hinnapakkumised hooldust osutavatelt firmadelt. Üldjuhul ei pea hooldusteenust tellima vastava tehnosüsteemi ehitajalt. Tänaseks oleme saanud info, et erandiks on suurte voldikväravate ja sildkraana hooldamine, millise teenuse peab ostma uste/kraana paigaldajalt.

 

3. Kas hoone kindlustusmakse võimaliku suuruse kohta on linnal mingi kogemus? Võibolla oleks kuluefektiivsem see, kui linn kindlustab ise kompleksi ja esitab kindluskulu kohta rentnikule arve. Kindlustusfirmad teevad nö suurklientidele enamasti palju soodsamad hinnad.

 

Vastus: Hoone kindlustusmakse sõltub väga paljudest asjaoludest  nagu näiteks hoone ehitusmaksumusest, hoone konstruktsiooni materjalidest, hoones läbi viidavatest tegevustest, hoone tuleohutuse- ja valve süsteemidest. Varasema kogemuse pinnalt  prognoosiksime hoone kindlustusmaksumuseks ca 700 -1000 eurot aastas.  Juhul, kui linn ise kindlustaks hoone võib kindlustusmakse olla  väiksem, kuid samas ei pruugi see alati ka nii olla. Selle,  kas hoone kindlustuse tellib hoone omanik ehk linn ja esitab siis arve kasutajale  või kasutaja, kes tasuks kindlustuse eest ise,  on mõistlik  otsustada siis, kui hoone on valmis ja  mõlemad saaksid võtta juba konkreetsed hinnapakkumised. Lepingust tuleneb  kasutajale  kindlustuskohustus aga kindlustuskohustus on täidetud ka juhul, kui kindlustuslepingu sõlmib  linn aga tasub selle eest kasutaja. Seega on see hilisema kokkuleppe küsimus, kes kindlustuslepingu sõlmib.
 

 

Anne 44 büroopind

Anne Saun annab üürile Anne 44 renoveeritud büroopinad

 

Kogupind 88,3 m², munitsipaal, kivimaja

 

Lisainfo: parkimine tasuta, vesi, elekter, parkett, lift
Köök: köök, külmik, köögimööbel
Sanruum: dušš, ventilatsioon, tsentraalne vesi
Küte ja ventilatsioon: tsentraalgaas
Side ja turvalisus: valvesüsteem paigaldatud, trepikoda lukus, valvur
Ümbrus: Emajõgi jõgi 500 m, linnas, teed heas seisukorras

Anne 44 III korrusel välja rentida büroo või kontori pinda (kaks ruumi)
kokku 88,3 ruutmeetrit

Suurem ruum (mahutab 10 töökohta) on 69,9 ruutmeetrit ja väiksem koos dušši, WC
ja kööginurgaga (mahutab 2 töökohta) 18,4 ruutmeetrit.
Ruume võib rentida koos või eraldi. Väiksemast ruumust pääseb katuseterassile.
Ruutmeetri hinnaks 4,5 eurot + KM

 

Pildid: https://www.kv.ee/?act=object.show&object_id=3217983

 

Täpsem info:

Andrus Kõo, tel: 502 5061

 

Raekoja plats 6 // Rüütli tn 2 äriruumid

Tartu linn annab kirjalikul enampakkumisel üürile Raekoja plats 6 // Rüütli tn 2 äriruumid.

 

Ruumid üldpindalaga 54,7 m² antakse üürile 5 aastaks, alghinnaga 14 eurot/m² kuus, kasutamiseks vabal hoonesse sobival otstarbel.


Enampakkumise korraldaja on Tartu Linnavalitsuse linnavarade osakond. Enampakkumine viiakse läbi vastavalt Tartu linnavara eeskirjale.

 

Enampakkumise tagatisraha 1000 eurot tasuda hiljemalt 8. juuniks 2020 Tartu Linnavalitsuse kontole nr EE241010102030232008, viitenumbriga 60109212000001.


Pakkumine esitada kinnises ümbrikus, millele on märgitud "Raekoja plats 6 // Rüütli tn 2 üüri enampakkumine," ja "Mitte avada enne 09.06.2020 kell 10:10". Pakkumine esitada hiljemalt 9. juunil 2020 kell 10 Tartu LV linnavarade osakonda Küüni 3, ruum 101.


Pakkumiste avamine toimub 9. juunil 2020 kell 10:10 Tartu LV linnavarade osakonnas, Küüni 5, ruum 115, I korrus.


Äriruumidega saab kohapeal tutvuda 26. mail 2020 kell 10 ja 3. juunil 2020 kell 15.

 

Äriruumid paiknevad I korrusel. Ruumidel on kasutusluba juuksurisalongina kasutamiseks.

 

Pildid ja kuulutus KV.ee-s

 

Ruumide plaan

Enampakkumise tingimused

Kindlustusnõuded

Hinnapakkumise vorm

Leping

Last changed 21.05.2020