Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi osalema linnade linnuvaatluspäeval

Eesti Ornitoloogiaühingu pressiteade

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi osalema linnade linnuvaatluspäeval

21. märts 2022 / Eesti Ornitoloogiaühing kutsub märtsikuu viimasel pühapäeval kõiki loodushuvilisi osalema linnuvaatluspäeval, et välja selgitada Eesti kõige linnurikkam linn.

Linnade linnuvaatluspäeval saab osaleda nii üksi kui ka pere või sõpradega. Linnuvaatlusi tuleb teha vabalt valitud Eestimaa linnas ning kirja tuleb panna kõik seal 27. märtsil kella 5–13 nähtud ja kuuldud linnuliigid. Üles tasub märkida üksnes need linnuliigid, kelle äratundmises osalejad täiesti kindlad on.

Vaatlustulemused – osalejate nimed, vaatlusalaks olnud linn ja kohatud liikide nimekiri – tuleb saata samal päeval kella 16.00 vaatluspäeva koordinaatorile Tarvo Valkerile aadressil [email protected]. Enne vaatlusretke on soovitav tutvuda ka reeglitega, mille leiab Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt www.eoy.ee.

"Vaatlustega tasub alustada juba hommikul, sest siis on linnud kõige aktiivsemad ning neid on kergem leida," soovitab vaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker. "Linnade linnuvaatluspäeval pööratakse tähelepanu elurikkusele linnas ja juba veebruari lõpus alguse saanud rändlindude saabumisele. Tänavu saabusid esimesed rändlinnud Eestisse juba veebruari keskpaigas ning praeguseks on meile jõudnud juba väga paljud kevadekuulutajad. Seetõttu õnnestub tänavusel linnade linnuvaatlusel vaadelda väga palju linnuliike."

Eesti Ornitoloogiaühing teeb esialgse kokkuvõtte pühapäeva õhtul ja siis selgub, millises Eestimaa linnas vaadeldi kõige enam linnuliike.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing alates 2002. aastast. Möödunud aastal vaadeldi kõige enam linnuliike Tallinnas, kus vaatlejad panid kirja 88 liiki linde.

Lisateave:

Tarvo Valker
Linnade linnuvaatluspäeva koordinaator
[email protected]
Tel 5393 2684
www.eoy.ee

Viimati muudetud 21.03.2022