Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Rahvakultuur

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Rahvakultuur Tartu linnas

Rahvakultuuri valdkonnaga Tartu linnas tegelevad kultuuriosakond ja Tiigi seltsimaja. 

Kultuuriosakonna rahvakultuuri peaspetsialist koordineerib valdkondlikku koostööd ja infovahetust, kaardistab rahvakultuurivaldkonna arenguvajadusi ning planeerib ja viib läbi arendustegevusi. Koostöös Tiigi seltsimajaga korraldab rahvakultuurivaldkonna infopäevi, koolitusi ja muid sündmusi.

Kontakt: rahvakultuuri peaspetsialist Merike Puura, [email protected], 5331 1144

Tiigi seltsimaja produtsent koostab rahvakultuurisündmuste kava ja korraldab rahvakultuurisündmusi.

Kontakt: produtsent Ave Rosenberg, [email protected], 5667 6882

Tartu Folk 2023. Foto: Peeter Paaver

Rahvakultuuri uuring

2023. ja 2024. aastal viidi läbi Tartu rahvakultuuri uuring. Uuringu eesmärk oli saada terviklik ülevaade Tartu linnas tegutsevatest rahva- ja pärimuskultuurivaldkonnas tegutsevatest kollektiividest, nende tegevuse korraldusest, tingimustest, rõõmudest, muredest ja arenguvajadustest. Kaheetapilises uuringus küsitleti esmalt rahvakultuurikollektiivide juhte ning teisena kollektiive haldavaid juriidilisi isikuid. 

Uuring viidi läbi Tartu linna kultuuriosakonna eestvedamisel koostöös kultuuripoliitika mõttekojaga Creativity Lab. See annab esmakordselt süsteemse ja laiahaardelise ülevaate Tartu linnas tegutsevatest rahvakultuuri kollektiividest, hõlmates tantsu, laulu, harrastusteatri, instrumentaalmuusika ning vähemal määral muid pärimuskultuuri valdkondi. 

Uuringu raport

Uuringu tulemuste tutvustamine

Võimalused rahvakultuuriga tegelemiseks

Tartus on mitmekesised huvialadega tegelemise võimalused igas vanuses elanikele. Huvihariduse võimaluste kaardirakendusest leiab ka rahvakultuurikollektiivid. 

Oma kollektiivi saab rakendusse lisada Tartu linnaportaalis

Foto: Ahto Sooaru

Rahvakultuurisündmused

Parima ülevaate Tartu linnas ja Lõuna-Eestis toimuvatest rahvakultuurisündmustest annab vaba aja veetmise võimalusi koondav Kultuuriaken
Portaal on nii eesti, inglise kui ka vene keeles.  

Kultuuriaknas saab iga soovija sündmuse ise andmebaasi lisada. Seda saab teha siin

Rohkem infot ja juhiseid sündmuste korraldajatele leiab siit

Tartumaa tantsupidu 2022 "Päev Emajõel". Foto: Uku Peterson

Kultuuriinfo uudiskiri

Kasulik info toetuste taotlusvoorude ja täienduskoolituste kohta, kutsed konverentsidele ja seminaridele, info rahvusvahelisest koostööst ning muu oluline teave kultuurikorraldajale Tartus. 

Listiga saab liituda siin.

Uudiskirjade arhiiv asub siin.

Sotsiaalmeediakanalid

Olemas on erinevad sotsiaalmeedia kanalid, kus on võimalik paluda enda korraldatava sündmuse infot jagada. 

Nendeks on erinevad kanalid Facebookis: Kultuuriakna Facebooki leht, Visit Tartu, ingliskeelne Tartu & South Estonia. 

Soovi avaldamiseks kirjutada nendele lehtedele otse Facebooki postkasti. 
 

Ruumid

Tartu ruumide portaal 

Portaal koondab Tartu linna allasutuste ruumid ja väljakud, mida on võimalik rentida ühekordseks või regulaarseks treeninguks, seminariks, kontserdiks või muuks sündmuseks. Iga ruumi juurde kuulub kalender, kust saab kontrollida, kas soovitud aeg on vaba ja kas asutus on sellel ajal broneeringud võimaldanud.  

Äri-üüripindade rakendus 

Äri-üüripindade rakendusest saab infot Tartu linna poolt üüritud ruumide kehtivate lepingute kohta (üürnik, üldpind, tähtaeg ja üürimäär). Linnale kuuluvate ruumide üürimisest või ostmisest huvitatute tarbeks on vabade pindade osas lisatud ruumi kohta täpsem informatsioon. Samuti on võimalik leida vabu ruume ja lõppevad lepingud. 

Laulu- ja tantsupeoliikumine

Viimati muudetud 23.05.2024