Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu maitsed

Tartu paitab linlaste ja linna külaliste maitsemeelt nii veebruarikuise restoranide kuuga kui ka hilissuvel toimuva toidufestivaliga. Tartul on maitset ja maitsed on Tartus.

Ettevõtluse arengu osakond
Küüni 5 II korrus, 51004 Tartu
736 1192
 

Maitsev Tartu
Tartu toidu- ja veinifestival
Autovabaduse puiestee

Maitseelamuste kampaania "Maitsev Tartu"

Maitsev Tartu

Maitsev Tartu 2024 toimus juba 10. korda.
Külastajate lemmikuks osutus sel korral TOKO.

Kampaanias osalesid: Antonius, Café Shakespeare, Café Truffe, Chaplin, Chez Andre, Dorpat, El Chapo, Fii, Gustav Gastro Cafe, Humal, Kampus, Kolm Tilli, Mull, Pahad Poisid, Pazzo, Pierre, Pompei, Püssirohukelder, RP9, Spargel, Trikster Tihane, TOKO, Vilde ja Vine, Vint

Varasemad aastad

Maitsev Tartu parimad varasematel aastatel:

2023 — Kampus
2022 — Kampus
2021 — Café Shakespeare
2020 — Antonius
2019 — kohvik-resto JOP
2018 — Chez André
2017 — Polpo

 

Viimati muudetud 08.03.2024

Tartu toidu- ja veinifestival

Tartu toidu- ja veinifestival toimub 9.–10. augustil 2024
Pühapäeval, 11. augustil, järgneb festivalile traditsiooniline Tammelinna kodukohvikute päev.

Augustikuu teine nädalavahetus Tartus pakub toidugurmaanidele eriti meeldejäävaid elamusi, sest toimub Lõuna-Eesti suurim toidu- ja veinipidu, mis ühendab ainulaadsed maitsed suurepäraste veinidega.

Müügikohtade taotlemine

Tartu toidu- ja veinifestivalile ootame väljatöötatud tänavatoidumenüüdega pop-up restorane ja tänavatoiduautosid ning -haagiseid. Eesmärk on leida võimalikult erinevaid, uusi ning põnevaid maitseid, et rikastada festivali ning arendada Tartu tänavatoidukultuuri. Festivalil on väga heal tasemel kultuuriprogramm ning temaatilised kõrvalsündmused.

Toimumiskoht: 9. ja 10. augustil Tartu kesklinnas Vabaduse puiesteel, Kaarsillal, Emajõe ääres ja Poe tn pargis.
Müügikohtasid on piiratud mahus ning need on tasulised.

Müügikoha taotlemiseks tuleb toitlustusettevõtjal esitada taotlus hiljemalt 30. aprilliks aadressile [email protected]
Tähtajaks esitatud taotlused saavad vastused hiljemalt 6. mail. Vabade kohtade olemasolul on lisataotlusvoor kuni 31. maini.

Taotluses tuleb ära märkida:

 • ettevõtte ärinimi ja kontaktisik
 • müügikoha mõõtmed
 • vooluvajadus
 • planeeritava menüü tutvustus
 • võimalusel foto tänavatoiduautost ja -haagisest

Toitlustaja peab omama kõiki toitlustusteenuse osutamiseks vajalikke lubasid.
Festivalil osalejad on kohustatud oma tegevuses järgima keskkonnasäästlikke põhimõtteid ning kasutama toitlustamisel korduvkasutatavaid nõusid. Toidualal on pandipakendi teenust osutav ettevõte, kelle koostöötingimused edastatakse taotluse esitajale esimesel võimalusel, enne kohatasu arvete tähtaega.

Taotlused vaatab läbi korraldajate poolt moodustatud komisjon, kes hindab taotluste sobituvust festivali eesmärgiga ja sortimendi variatiivsusest lähtuvalt. Samuti arvestatakse tehniliste vajaduste nõudmisi lähtuvalt toiduala võimalustest.
Toitlustaja registreerimist festivalile kinnitab korraldaja vastavasisuline e-kiri ja korraldaja poolt väljastatud kohatasu arve tähtajaks tasumine. Õigeaegselt tasumata arve puhul kaotab müügikoha broneering kehtivuse.

Toitlustajate müügikoha asukoha festivalialal määrab korraldaja, lähtudes tehnilistest võimalustest. Korraldaja sisustab mööbliga festivali üldala, kuid ei paku müügiinventari ega mööblit konkreetsele müügikohale.  

 • Olulised kellaajad:
  9. augustil on müügikohtade ettevalmistusaeg kl 12–16, arvestusega, et hiljemalt kl 17 on toitlustajad valmis toitu serveerima. Toiduala suletakse südaööl.
  10. augustil on toiduala avatud kl 12–24.
  *Korraldajal on õigus teha muudatusi toiduala lahtiolekuaegades.
   
 • Tasumäär (festivali müügikoht kahe päeva eest kokku):
  Tänavatoiduauto/-haagise müügikoht — 250.–
  Korraldaja paigaldatud Pagoda telk (4x4m) — 350.–
  Korraldaja paigaldatud Pagoda telk pop-up restoranile (10x5m) — 500.–
  Toitlustaja oma telgiga* (kuni 3m) — 100.–
  *vastavalt festivaliala kontseptsioonile ja mahutavusele

Festivali koduleht (täieneb jooksvalt): www.maitsevtartu.ee

Info toitlustajatele: [email protected]

Evelin Lumi
Evelin Lumi

Viimati muudetud 22.05.2024

Tartu otsib Autovabaduse puiesteele tänavatoitlustajaid

Rõõmuga teatame, et ka käesoleval suvel toimub Tartu kesklinnas Autovabaduse puiestee, mille toitlustust korraldab Tartu Turg koostöös Tartu linnaga ja SA-ga Tartu 2024. Sündmusi on palju, kultuuriprogramm on tihe ja oodatud on üle 150 000 külastuse.
Autovabaduse puiestee on keskkonnahoidlik sündmus ja järgime keskkonnahoidlikke põhimõtteid, mis on osalistele kohtustuslikud.

Otsime Autovabaduse puiesteele tänavatoiduautosid või -haagiseid,

 • mis pakuvad jooki ja toitu, mida on mugav näpuvahelt tarbida, mis valmib värskest toorainest ning on eriliselt hea maitse ja kvaliteediga.
 • Soovitame menüüst ühe roa valmistada Turu Templiga kohaliku talu toorainest, suunates selle taimetoitlastele.
 • Kõik serveeritud toidud peavad olema söödavad käest ja püstijalu — salatid, wrapid, burgerid, pitsad, võileivad, tacod, tortillad, pelmeenid, poke-kausid, taimne/lihast/kalast näputoit, smuutid, magusad ampsud, põnevad rahvusroad jms.
 • Välistatud on kartulispiraalid, suhkruvatt, poolfabrikaadid ja väikepakenditesse pakitud suhkur, sool, kastmed, pipar, kohvikoor ning alkohol.
 • Jookidest võib müüa A Le Coqi (sündmuse suurtoetaja) mittealkohoolseid tooteid. Omavalmistatud smuutid jms on lubatud.
 • Toidunõud ja söögiriistad peavad olema korduskasutatavavad (Tartu turu joogitops 0,4l, supikauss 0,5l, taldrik, lusikas, nuga, kahvel). 

Müügikohad komplekteeritakse kas terveks (6.07–12.08.24) või pooleks müügiperioodiks. 

Läbirääkimistega konkursi tingimused kauplejale: 

 • Kasutama antud maa-ala toitlustusteenuse osutamiseks heaperemehelikult ja võimalikult säästvalt rikkumata pinnakatet ja ümbritsevat taristut ning koristama müügikoha ümbrust vastavalt vajadusele 3m ulatuses müügikohast. 
 • Tagama müügikohas puhtuse ja viisaka teeninduse ning kauplemiseks vajaliku dokumentatsiooni. Rahvarohkematel sündmustel tagama oma müügipunktis rohkem teenindajaid, et vähendada järjekordi. 
 • Müügikoht peab olema avatud E–K, P 12–20; N–L 12–22 (kaupleja soovi korral kl 24-ni) kogu määratud perioodil. Lähtuvalt ilmastikuoludest võivad korraldaja ja kaupleja kokku leppida erandid. 
 • Pakkuja peab ise korraldama puhta joogivee ja reovee utiliseerimise ning oma jäätmete liigiti sorteerimise (segapakend, papp, klaas, bio, segaolme jms) vastavalt reeglitele ja veo kokkulepitud konteinerisse. 
 • Müügikoht peab olema teisaldatav (tänavatoiduauto või -haagis). Telgid ja lisa reklaammaterjalid (surfilipud jms) ei ole lubatud. 

Ootame hiljemalt 19. aprilliks aadressile [email protected] Teie pakkumist, milles on välja toodud: 

 • pakkuja nimi, registrikood, asukoha aadress ja kontaktandmed (telefon, e-post); 
 • auto või haagise pilt koos viimistluse ja inventari kirjeldusega, mõõdud ning elektri max võimsus ja päevane vajadus; 
 • kavandatava menüü võimalikult täpne kirjeldus;  
 • kinnitus, et ei esine riiklike maksude või korraldajate ees võlgnevust; 
 • Teie ajalist eelistust ja rahalist pakkumist. 

Esitatud pakkumised vaatame üle ja vajadusel täpsustame 26. aprilliks 2024. Hindame kaupleja kogu kontseptsiooni (erilisus, müügikoha atraktiivsus, teenindus jms) ja menüüd. Korraldajal on õigus määrata müügiperiood vastavalt sortimendi sobivusele teiste pakkujatega. 

Lisainfo:
Rene Kiis
AS Tartu Turg juhataja
tel 5052090

Viimati muudetud 24.04.2024