Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu maitsed

Tartu paitab linlaste ja linna külaliste maitsemeelt nii veebruarikuise restoranide kuuga kui ka hilissuvel toimuva toidufestivaliga. Tartul on maitset ja maitsed on Tartus.

Ettevõtluse arengu osakond
Küüni 5 II korrus, 51004 Tartu
736 1192
 

Maitsev Tartu
Tartu toidu- ja veinifestival
Autovabaduse puiestee

Maitseelamuste kampaania "Maitsev Tartu"

Maitsev Tartu 2023

Toimumisaeg: 1.–28. veebruar 2023

Projekti eesmärgiks on suurendada Tartu restoranide külastatavust madalhooajal ning tutvustada kohalikku arenevat toidukultuuri pakkudes tartlastele ja Tartu külalistele uusi ning põnevaid maitseelamusi tavapärasest menüüst soodsama hinnaga ning tõsta esile kohalikku toorainet. Projekt on mõeldud restoranidele.

Projektis osalemine
Projektis on võimalik osaleda Tartu linna restoranidel*, kes töötavad välja projekti 3-käigulise erimenüü, vastavad projekti eesmärgile ja alltoodud kriteeriumitele ning läbivad hindamiskomisjoni valikuprotsessi.

Osalevate restoranide kriteeriumid
Projektis osalevatele restoranidele on nõutav a la carte menüü ning lauast teenindamine. Osalev restoran asub Tartu linnas.

Projekti erimenüü kriteeriumid

 • Projektis osalevad restoranid pakuvad projekti kestel tavamenüüle lisaks fikseeritud hinnaga 3-käigulist erimenüüd.
 • Nimetatud menüü on saadaval  terve kampaaniaperioodi  jooksul.
 • Erimenüü komplekti hind on vahemikus 25–33 eurot.
 • Erimenüüd müüakse vaid komplektina.

Erimenüü koostamisel kasutatakse võimalikult suures mahus kohalikku toorainet.

*Projektis osalevate restoranide arv
Projektis osalevad restoranid valib vähemalt neljaliikmeline komisjon, kes hindab kokkulepitud tähtajaks soovi avaldanud ettevõtete erimenüü vastavust projekti eesmärgile ning kriteeriumitele.

Valikuprotsessis osalemiseks on vajalik esitada hiljemalt 6. detsembriks aadressile eao@tartu.ee:

 • Maitsev Tartu 3-käiguline erimenüü
 • 3-käigulise erimenüü hind
 • fotod kõigist roogadest (NB! Ei pea olema profifotod. Jaanuari alguses toimub osalejatele täiendav fotosessioon)
 • kasutatavate põhitoorainete tutvustus/kirjeldus (eelise annab kohaliku tooraine kasutamine ja erimenüü taimse versiooni pakkumine)

Valikukomisjoni moodustab Tartu LV ettevõtluse arengu osakond arvestades, et kaasatud on nii toidunautlejaid kui ka toitlustusspetsialistid.

Hilinenud taotlused valikuprotsessis ei osale.

Projektis osalevad ettevõtted kinnitatakse hiljemalt 16. detsembril 2022

Varasemad aastad

Maitsev Tartu 2022 publikuhääletuse võitis Kampus.

1.–28. veebruarini väldanud kampaania jooksul telliti 23 osalenud restoranis kokku ligi 22 500 erimeüüd, mis on kaheksandat korda toimunud maitsetekuu seni parim tulemus.

Maitsev Tartu 2022 kampaanias osalesid: Antonius, Aparaat, Cafe Shakespeare, Cafe Truffe, Chez André, Dorpat, Fii, GMP Patisserie, Gustav Gastro Cafe, Humal, Kampus, Kolm Tilli, Lihuniku Äri, Meat Market, Pepe´s, Pierre, Pompei,  RP9, Spargel, Taverna, Trikster Tihane, Werner, Vilde ja Vine.

Maitsev Tartu parimad varasematel aastatel:
2021 — Café Shakespeare
2020 — Antonius
2019 — kohvik-resto JOP
2018 — Chez André
2017 — Polpo

Viimati muudetud 14.11.2022

Tartu toidu- ja veinifestival

Tartu toidu- ja veinifestival toimub 5.–6. augustil 2022.

Tartu toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid väiketootjatelt ning kohalikust toorainest valmistatud maitseelamusi tänavatoitlustajatelt.

Lisaks parimatele maitsetele pakutakse rikkaliku veinivalikut ja nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.
Veinifestivali osa üritusest korraldab MTÜ Eesti Veinikultuuri Areng.

Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, unikaalne õhtusöök, linnaosade kodukohvikud, lasteala ja palju muud põnevat.

Festivali koduleht (täieneb jooksvalt):  http://www.maitsevtartu.ee/

Info toitlustajatele: Marilin.Kroon@tartu.ee, lisainfo telefonil 736 1194

 

Foto: Ahto Sooaru
Foto: Ahto Sooaru

Viimati muudetud 05.04.2022

Tartu linn otsib Autovabaduse puiesteele tänavatoitlustajaid

Tartu südalinnasasuvast Vabaduse puiesteest saab 17. juunist 14. augustini taaskord mõnus linnaruum vaba aja veetmiseks — Autovabaduse puiestee.

Vabaduse puiestee jagatakse kaheks: jõepoolne osa kujundatakse atraktiivseks avalikuks ruumiks, autodele jääb liiklemiseks 1+1 sõidurada ja kehtestatakse kiirusepiirang 30km/h. Rattateede skeem
17. juunist 14. augustini on Vabaduse puiestee autoliiklusele suletud nädalavahetustel, mil pakutakse mitmekesist kultuuriprogrammi ning avatud on toiduturg.

Otsime Autovabaduse puiesteele 3+3* tänavatoiduautot või -haagist, mis pakuvad toitu, mida on mugav näpuvahelt süüa, mis valmib kohapeal värskest toorainest ning on hea maitse ja kvaliteediga.

Kõik serveeritud toidud peavad olema söödavad käest ja püstijalu – wrapid, burgerid, pitsad, võileivad, tacod, tortillad, pelmeenid, poke-kausid, taimne/lihast/kalast näputoit, smuutid, magusad ampsud, põnevad rahvusroad jms. Välistatud on kartulispiraalid, suhkruvatt ja poolfabrikaadid.

*Müügikohad (3+3) komplekeeritakse kaheks eraldi müügiperioodiks — kolm toitlustajat 17.06–17.07; kolm toitlustajat 17.07–14.08

Konkursi tingimused:

 • Müügikoht peab olema avatud E–N, P 12–20; R–L 12–22 kogu määratud perioodi (17.06–17.07 või 18.07–14.08) ning omama valmisolekut toitlustamiseks hiljemalt kell 12.00;
 • Sortimendiks on tänavatoit;
 • Alkohoolsete jookide müük ei ole lubatud;
 • Pakkuja peab ise korraldama puhta joogivee ning reovee utiliseerimise;
 • Toitlustaja peab lähtuma Tartu linna keskkonnahoidlike ürituste juhendist, st osalevatel kauplejatel tuleb liigiti jäätmeid koguda, kasutada korduskasutatavaid nõusid (ühtne süsteem), söögiriistu ja serveerimislahendusi;
 • Müügikoht peab olema teisaldatav (tänavatoiduauto või -haagis), telgid ei ole lubatud.

Pakkujal tuleb esitada Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna e-posti aadressile eao@tartu.ee hiljemalt 8. maiks 2022 pakkumus, milles on välja toodud:

 • pakkuja nimi, registrikood, asukoha aadress ja kontaktandmed (telefon, e-post);
 • senise kogemuse kirjeldus;
 • auto või haagise pilt koos viimistluse ja inventari kirjeldusega või üldilmet edasiandev illustratiivne materjal;
 • elektrivajadus;
 • kavandatava menüü võimalikult täpne kirjeldus;
 • kinnitus, et ei esine riiklike või Tartu linna kohalike maksude võlgnevust või muid täitmata rahalisi kohustusi Tartu linna ees.

Hind ühe perioodi kohta (17.06–17.07 või 18.07–14.08) on 500.– eurot, millele lisandub käibemaks.

Esitatud pakkumusi hindab ettevõtluse arengu osakonna juhataja poolt moodustatud hindamiskomisjon, mis koosneb Autovabaduse puiestee korraldajatest, turundajatest ning toitlustusvaldkonna esindajatest. Hinnatakse tänavatoidu menüüd, müügikoha kujundust ja sobivust teiste pakkujatega. Taotluse võib esitada mõlemaks perioodiks. Korraldajal on õigus määrata müügiperiood vastavalt sortimendi sobivusele teiste pakkujatega.

Viimati muudetud 20.04.2022