Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu maitsed

Tartu paitab linlaste ja linna külaliste maitsemeelt nii veebruarikuise restoranide kuuga kui ka hilissuvel toimuva toidufestivaliga. Tartul on maitset ja maitsed on Tartus.

Ettevõtluse arengu osakond
Küüni 5 II korrus, 51004 Tartu
736 1192
 

Maitsev Tartu
Tartu toidu- ja veinifestival

Maitseelamuste kampaania "Maitsev Tartu"

Maitsev Tartu

Maitsev Tartu 2023 publikuhääletusel kogus kõrgeima hinnangu Kampus.
1.–28. veebruarini kestnud kampaania jooksul telliti restoranides erimenüüsid kokku ligi 28 000 korda, mis on üheksal aastal toimunud maitsetekuu parim tulemus.

Kampaanias osalesid: Antonius, Café Shakespeare, Chaplin, Chez André, Dorpat, Drinkgeld/Ülikooli kohvik, FII, Gustav Gastro Café, Humal, Kampus, Kolm Tilli, Kongo Tango, Lihuniku Äri, Meat Market, Newton, Pepe’s, Pierre, Pompei, RP9, Püssirohukelder, SOHO, Spargel, Trikster Tihane, Truffe, Werner, Vilde ja Vine.

Varasemad aastad

Maitsev Tartu parimad varasematel aastatel:

2022 — Kampus
2021 — Café Shakespeare
2020 — Antonius
2019 — kohvik-resto JOP
2018 — Chez André
2017 — Polpo

 

Viimati muudetud 07.03.2023

Tartu toidu- ja veinifestival

Tartu Linnavalitsus kuulutab välja konkursi Tartu toidu- ja veinifestivali (TTVF) veiniala korraldamiseks partneri leidmiseks aastateks 2023–2024.

Tartu toidu- ja veinifestival toimub Tartu kesklinnas, suvel 2023–2024.

TTVF veiniala korraldamise eesmärk on veinikultuuri taseme tõstmine, veinialaste teadmiste laiem tutvustamine ning silmaringi laiendamine, veinide soovitamine ning nõustamine, festivalile olulise lisandväärtuse loomine.

Veiniala ja selle raames korraldatav programm on oluline täiendus samaaegselt ja samas piirkonnas toimuvale toidualale, mis sümbioosis koos moodustavadki Tartu toidu- ja veinifestivali. Seega peavad nimetatud alad teineteist parimal võimalikul moel täiendama.

TTVF veinifestivali programmi lisandväärtus on erinevate tasemete koolitused, degustatsioonid ja veiniõhtusöögid, sobituv meelelahutusprogramm. Traditsiooniliselt hõlmab üritus ka Tartu linna veini konkursi korraldamist.

Veiniala külastajatele pakutakse võimalust degusteerida erinevatest riikidest pärinevaid ja erinevatest marjasortidest valmistatud veine. Eksponendid/kauplejad toovad esile oma portfelli parimaid valikuid ja tutvustavad vähemtuntud veinimajasid.

Partneri veiniala korraldamiseks valib 3-liikmeline komisjon, kes hindab veiniala kontseptsiooni 10-palli süsteemis. Komisjon võtab arvesse kontseptsiooni vastavust ülalkirjeldatud eesmärkidele, mitmekesist programmi ja laialdast veinivalikut (erinevad maaletoojad, tootjad jm).

  • Veinivalik – kuni 6 punkti

Hindame piirkondade mitmekesisust, veinivaliku ainulaadsust, veinimajade otsekaasamist.

  • Programm – kuni 4 punkti

Hindame programmi laiapõhjalisust, sobituvust ürituse üldkontseptsiooniga, koostööd professionaalsete erialaliitudega.

Veiniala korraldamiseks on Tartu Linnavalitsuse poolt korraldatud: telk, vooluühendused, turvateenus, tualetid, valgustus ja üldala programm.

Konkursil osalemiseks palume täpne kontseptsiooni kirjeldus (max 2 A4) ja projekti eelarve esitada 3. aprilliks aadressile [email protected]


Tartu toidu- ja veinifestival toimub 4.–5. augustil 2023.

Tartu toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid väiketootjatelt ning kohalikust toorainest valmistatud maitseelamusi tänavatoitlustajatelt.Lisaks parimatele maitsetele pakutakse rikkaliku veinivalikut ja nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.

Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, unikaalne õhtusöök, linnaosade kodukohvikud, lasteala ja palju muud põnevat.

Festivali koduleht (täieneb jooksvalt): www.maitsevtartu.ee

Info toitlustajatele: [email protected], lisainfo telefonil 736 1194

Evelin Lumi
Evelin Lumi

Viimati muudetud 21.03.2023