Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Arhitektuurivõistlused

Käimasolevad
Lõppenud

Raadi piirkonna visioonivõistlus

Raadi piirkonna visioonivõistluse eesmärk on leida terviklik ruumiline visioon olulisele piirkonnale Roosi tänava ümbruses Puiestee tänav kuni Muuseumi tee lõigus. 

Vaata lähemalt

Viimati muudetud 09.06.2020

Vabaduse pst 6

Tartu kesklinna üldplaneeringuga on seatud eesmärgiks vähendada parkimist vanalinna tänavatel ja suunata autod parkimismajadesse. Eesmärgiga viia ellu üldplaneeringuga sätestatud parkimispõhimõtteid kuulutab Tartu linn välja arhitektuurivõistluse Vabaduse pst 6 krundile rajatava parkimismajale parima lahenduse leidmiseks. Võistluse eesmärk on leida parkimismajale väärikas ja vanalinna sobilik arhitektuur.

Võidutööks valiti töö nimega "Turuplats" autoriks Villem Tomiste Stuudio Tallinn.

Vaata lähemalt

Foto: Villem Voormansik
Foto: Villem Voormansik

Kalda tee 29 Lidl kaupluse arhitektuurivõistlus

Võistlustöö peab andma võistlusala tervikliku ruumilise lahenduse, mis loob piisava selguse uushoonestuse mahust, avaliku ruumi kujundusest, haljastusest, reklaami paigutusest, parkimiskorraldusest, autode ja jalakäijate liikumisest.

Vaata lähemalt

"Ruutu" autor Kauss arhitektuur OÜ
"Ruutu" autor Kauss arhitektuur OÜ

Riia 193 Decora arhitektuurivõistlus

Arhitektuurivõistluse eesmärgiks on saada Tartus Riia 193 aadressil asuvale krundile parim kaasaegne arhitektuurne lahendus ehitustarvete poe ning laohoone kavandamiseks.

Vaata lähemalt

Kolm Koma Arhitektid OÜ
Kolm Koma Arhitektid OÜ

Väike- Turu 7 arhitektuurivõistlus

Võistlusala asub pulbitsevas ja mitmefunktsionaalses piirkonnas. Väike-Turu 7 krundi vahetus läheduses asuvad Tartule olulised turismiatraktsioonid AHHAA keskus ja Aura veekeskus, lisaks spordikool, kaubanduskeskus, ala asub ka bussijaama, avaturu ja jõe mõjuväljas; ala naabruses on toimunud katlamaja kvartali arhitektuurivõistlus ja sadama kvartali põhjapoolse osa arhitektuurivõistlus. Kõik see annab võistlusalale tohutu potentsiaali panustada Tartu nüüdisaegsesse linnaruumi. Selle potentsiaali vormimine ongi antud arhitektuurivõistluse eesmärk.

Võidutööks tunnistati Salto arhitektide esitatud konkursitöö.

Vaata lähemalt

 

Ihaste tee 2b arhitektuurivõistlus

Arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli saada Tartu linnas kinnistutele Ihaste tee 2b ja 2c parim uute korruselamute arhitektuurne lahendus, mis on edasise projekteerimise aluseks. Arendada soovitakse noortele peredele mõeldud soodsa hinnaklassiga kortereid, arvestades asukohta äärelinnas, Annelinna serval.

Võidutööks kuulutati Apex AB konkursitöö.

Vaata lähemalt

Tähe 19 arhitektuurivõistlus (endine Kasekese hoone)

Võistluse eesmärk oli saada Tähe 19 krundile parim kaasaegne arhitektuurilahendus korterelamu-ärihoonele. Hoone ehitusõigus ja peamised arhitektuurilahenduse tingimused on määratud „Tähe 19 ja 19A kruntide detailplaneeringuga“ (kehtestatud Tartu Linnavolikogu 21.01.2016 otsusega nr. 302).

Kutsutud osalejatega konkursil tehti tööde esitamiseks ettepanek kolmele arhitektuuribüroole. Võistlustöödelt oodati kontekstitundlikku ning keskkonda väärtustavat lähenemist. Võidutööks tunnistati KAOS Arhitektide esitatud konkursitöö.

Vaata lähemalt

Marja tänava kergliiklussilla arhitektuurivõistlus

Arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida parim arhitektuurne ja insenertehniline lahendus Marja tn kergliiklussillale, mis ühendab Supilinna Ujula-Kvissentali asumiga. Võistlusala asub Emajõe ääres Supilinna südames ja vasakkaldal sõudebaasi kõrval, Marja ja Lubja tänavate sihis.

Vaata lähemalt

Võistlusala skeem
Võistlusala skeem

Katlamaja kvartali planeeringuvõistlus

Avaliku planeeringuvõistluse eesmärk oli leida parim võimalik linnaehituslik lahendus ja atraktiivne ning meeldiv linnaruum, mis oleks aluseks detailplaneeringu lahenduse koostamisel ja ehitusõiguse määramisel.

Vaata lähemalt

Sadama kvartali põhjapoolse osa planeeringuvõistlus

Ideevõistluse eesmärk oli parima planeeringulahenduse leidmine sadama kvartali põhjapoolsele osale. Võistlusala asub Emajõe paremkaldal ja on piiritletud Emajõega ning  Väike-Turu tänavaga.

Sadama kvartalisse on kavandatud kesklinna piirkonnas mahuliselt suurim areng ning lahenduse väljatöötamisel peab hoonestus olema rajatav järk-järgult sellisel kujul, et olemasolev ruum ja hooned toimivad koos uusarendustega tervikliku linnaruumina kogu arendusperioodil.

Parimaks tunnistati töö märgusõnaga „Puu tänav“. Võidutöö autoriks on KAUSS arhitektuur: Kristiina Aasvee, Grete Veskiväli, Urmo Mets, Kaur Talpsep, Mari Renno, Allan Pilter.

Vaata lähemalt

Sadama kvartali võitlusala
Sadama kvartali võitlusala

Lina kvartali arhitektuurikonkurss

Ideevõistluse eesmärk oli saada Karlovas Lina tn kvartalis asuvale krundile rajatavale hoonekompleksile parim kaasaegne kõrgetasemeline, miljööväärtuslikku piirkonda sobiv arhitektuurne ja funktsionaalne lahendus. Hoonetesse tuli planeerida maksimaalses lubatud ulatuses südalinna sobivaid eluasemeid, mis vastaksid turunõudlusele ning oleksid kasutajasõbralikud ja funktsionaalsed.

Parimaks tunnistati töö märgusõnaga „AJA JÄLG KIVIST“. Võidutöö autoriks on arhitektuuribüroo Eek & Mutso OÜ.

Vaata lähemalt

Võidutöö "Aja jälg kivist"
Võidutöö "Aja jälg kivist"

Uueturu pargi ideevõistlus

Tartu Linnavalitsus koostöös sihtasutusega Teater Vanemuine korraldas ideevõistluse, et leida Tartu Kaubamaja ning Vanemuise teatri vahele jäävale alale terviklik uus lahendus. Võidutöölt oodati platsi mõtestamist ning meeldiva tänapäevase linnaruumilahenduse väljatöötamist. Loodav ruum peab mõjuma justkui lõuendina, mida saab päeva, aastaaegade ja aastate lõikes täita vajalike tegevustega. Uue pargi eesmärgiks on seoses selle asukohaga linna ühe tuiksoone juures, olla pigem ühenduslüli ja sündmusruum, kui viibimiskoht.

Vaata lähemalt

Võidutöö
Võidutöö

Turu 21 arhitektuurivõistlus

AS Aqua Marina korraldas arhitektuurivõistluse, et leida Turu tn 21 kavandatavale uuele hoonele parim, kaasaegsete äripindade nõuetele ning arusaamadele vastav arhitektuurne lahendus. Konkursiga otsiti kesklinna sobivat ja esindusliku arhitektuuriga lahendust, kus hoone esimesel korrusel on kohvik-restoran ja ülemistel korrustel bürood.

Võidutööks tunnistati Kadarik Tüür Arhitektid OÜ esitatud konkursitöö.

Vaata lähemalt

Kadarik Tüür Arhitektid
Kadarik Tüür Arhitektid

Holmi kvartali arhitektuurivõistlus

Tartu linna korraldatud võistluse eesmärk oli pakkuda välja parim paindlik planeeringulahendus Holmi kvartali uushoonestamiseks, kus oleks tervikuna lahendatud nii avalikud, äri kui ka elukondlikud funktsioonid.

Võistluse võitis töö „Emajõgi“, mille autoriteks olid Toivo Tammik ja Veiko Vahtrik arhitektuuribüroost Ansambel OÜ.

Vaata lähemalt

Võidutöö "Emajõgi"
Võidutöö "Emajõgi"

Arnold A. Matteusele pühendatud skvääri arhitektuurivõistlus

Tartu korraldas arhitektuurivõistluse, et leida parim arhitektuurne või skulpturaalne lahendus Tähtvere linnaossa kavandatavale linnaarhitekt Arnold A. Matteusele pühendatud haljasalale. 2017. aasta detsembris tähistatakse legendaarse Tartu linnaarhitekti 120. Sünnipäeva.

Arhitektuurivõistluse võitjaks tunnistati kavand märgusõnaga „Kooskõla“, mille autoriteks olid Kerli Irbo, Terje Ong ja Anne Rudanovski Tajuruum OÜ-st.

Vaata lähemalt

Võidutöö "Kooskõla"
Võidutöö "Kooskõla"

Riia ja Vaksali tänavate ristmiku kergliiklussilla ja -tunneli ideekonkurss

Tartu soovis leida Riia tänavale planeeritud kergliiklussillale ja -tunnelile parimat arhitektuurset lahendust ning korraldas arhitektuurivõitluse. Raudteeviadukti alt kavandatav tunnel muudab kergliiklejatele liiklemise raudtee piirkonnas ohutumaks ning seob kesklinna ja Maarjamõisa kergliiklusteed.

Arhitektuurivõistluse võitis töö "Sindlinahk", mille autorid on  Sille Pihlak ja Siim Tuksam  PART OÜst.

Vaata lähemalt

Võidutöö "Sindlinahk"
Võidutöö "Sindlinahk"

Paju tn 2 büroohoone arhitektuurikonkurss

Arhitektuurivõistlus korraldati Emajõe kaldale kavandatava kõrghoone parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks. Maamärgina toimiva hoone väärtuseks on kaunid vaated jõele ning vanalinnale.

Arhitektuurikonkursi võitis Allianss Arhitektid OÜ võistlustöö, mille autoriteks olid Inga Raukas, Kevin Villem, Artur Staškevitš.

Vaata lähemalt

Võidutöö
Võidutöö

Kastani 105/109 arhitektuurivõistlus

Arhitektuurivõistluse eesmärgiks on saada projektala arhitektuurne ja maastikuarhitektuurne lahendus. Väliruum peaks võimalusel pakkuma poolprivaatseid (nt eesaedu) kohti, kus elanikud saavad väljas istuda, suhelda, grillida jms. Eeldatavalt on välitegevusteks ruumi katusel.

Võidutöö autoriks on Kuu Arhitektid.

Vaata lähemalt

 

Ärihoone Raekoja plats 16 / Kompanii tn 2 laienduse ning Küütri tn 9 arhitektuurivõistlus

Arhitektuurivõistlus korraldati, et saada parim tänapäevane arhitektuurne lahendus ärihoonete rajamiseks ajaloolise Raekoja platsi vahetusse lähedusse Raekoja plats 16 / Kompanii tn 2 ning Küütri tn 9 kinnistutele.

Arhitektuurivõistluse parimaks hinnati Arhitektuuriklubi OÜ võistlustöö, mille autoriteks olid Kaido Kepp ja Tõnis Aru.

Vaata lähemalt

Võidutöö
Võidutöö

Küütri tn 5 ärihoone arhitektuurivõistlus

Võistlus korraldati, et leida vanalinnas asuvale kinnistule tänapäevane ning arhitektuurselt keskkonda sobiv lahendus. Mitmefunktsiooniline hoone pidi vastama südalinna turunõudlusele.

Arhitektuurivõistluse parimaks tööks tunnistati Allianss Arhitektid OÜ töö, mille autoriteks olid Tarmo Teedumäe, Inga Raukas, Kevin Villem, Artur Staškevitš.

Vaata lähemalt

Võidutöö
Võidutöö

Päeva// Pargi // Tähe tänavate vahelise kvartali arhitektuurikonkurss

Arhitektuurivõistluse eesmärk oli  luua piirkonnale sobilik ja potentsiaalsele klientide sihtgrupile suunatud arhitektuuriliselt huvitav, atraktiivse elukeskkonnaga, funktsionaalsete plaanilahendustega, kvaliteetsete siseviimistlusmaterjalidega, optimaalse ehitusmaksumusega ja energiasäästlikud korterelamud ning pargiala.

Võidutöö autor on AT Arhitektuur OÜ.

Vaata lähemalt

IT maja Delta

Arhitektuurivõistluse eesmärk oli tagada mugav ühendus kõigile liiklejagruppidele, arvestades Kesklinna üldplaneeringu prioriteete. Kavandatud hoone(d) peavad moodustama tervikliku ansambli seda ümbritseva väliruumiga. Sealhulgas tuleb tähelepanu pöörata ka avaparkla lahendusele nii, et moodustuks esteetiliselt läbimõeldud tervik.

Vaata lähemalt

Võidutöö
Võidutöö

Tiigi 67 arhitektuurikonkurss

Arhitektuurikonkursi eesmärgiks on leida parim võimalik linnaehituslik lahendus ning lisaks loodavate büroo- ja korteripindade atraktiivne ning meeldiv töö- ja elukeskkond, mis oleks aluseks detailplaneeringu lahenduse koostamisel ja ehitusõiguse määramisel.

Võidutöö tunnistati 3+1 arhitektid Kolm Pluss Üks OÜ konkursitöö.

Vaata lähemalt

Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkurss

Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkursi võitjaks tunnistati kavand märgusõnaga „Tähetee“, mille autorid on TajuRuum OÜ arhitektid.  

Linnapea Urmas Klaasi sõnul andis ideevõistlus häid mõtteid Tähetorni esisest platsist esindusliku  tseremooniaväljaku kujundamiseks ja selle sidumiseks kesklinnaga.

Tähetorni platsi soovin Tartu Linnavalitsus valmis saada 2018. aasta võidupühaks.

Vaata lähemalt

Võidutöö "Tähetee"
Võidutöö "Tähetee"

Pepleri 34 arhitektuurikonkurss

Arhitektuurikonkursi eesmärgiks on saada Tartus, Pepleri 34 kinnistul asuvale krundile rajatavale hoonele parim kaasaegne arhitektuurne ja funktsionaalne lahendus. Hoonesse planeerida maksimaalses lubatud ulatuses, turunõudlusele vastavad, kasutajasõbralikud ja funktsionaalsed kesklinna eluasemed ja äripinnad.

Võidutööks tunnistati Agabus Arhitektide töö Kameeleon.

Vaata lähemalt

Kalda tee 26 arhitektuurikonkurss

Arhitektuurivõistluse eesmärgiks on saada Tartus Kalda tee 26  kinnistul asuvale krundile parim kaasaegne arhitektuurne lahendus, mis on vastavuses „Anne 1 mikrorajooni detailplaneeringuga“  (31.12.1970) ning „Kalda tee 22, 28 vahelise ala detailplaneering ( kehtestatud Tartu Linnavolikogu 25.09.1997 otsusega nr 145).

Vaata lähemalt

Fr. R. Kreutzwaldi 66 arhitektuurivõistlus

Arhitektuurivõistluse eesmärgiks on projekteerida võistlusalale "Roheline park" nimeline põllumajanduse, metsanduse ja aianduse kompetentsi keskkond (Agropark).

Agropargi eesmärk on põllumajanduse, tootmis ja logistika ettevõtete innovatsiooni toetamine. Agropark võimaldab turunõudlusele kiirelt reageerivate erinevate põllumajandusettevõtete tugevuste kombineerimist ja integratsiooni.

Vaata lähemalt

Võidutöö
Võidutöö

Lydia Koidulale ja Johann Voldemar Jannsenile pühendatud mälestusmärgi ideekonkurss

Lydia Koidulale ja Johann Voldemar Jannsenile pühendatud mälestusmärgi ideekonkursi võitis töö "Tärkamine", mille autoriteks on OÜ TajuRuum maastikuarhitektid Edgar Kaare, Kerli Irbo jaTerje Ong, skulptorid Bruno Kadak ja Mare Mikof ning arhitekt Tõnu Laanemäe.

Žürii hinnangul on võidutöö puhul tegemist tervikliku maastikuarhitektuurse ja skulpturaalse lahendusega, millega luuakse Kaarsilla lähedusse atraktiivse vaba- ja veetmise koht. Töö skulptuuri osa sisaldab põnevat intriigi, paigutades Koidula ja Jannseni n-ö rahva sekka ja veel enam - kujutades Koidulat lapsena. See võte aitab töö autorite sõnutsi rõhutada Lydia Koidula mälestusi lapsepõlvest, isamaaarmastust ja rahvusliku ärkamise temaatikat.

Vaata lähemalt

Võidutöö "Tärkamine"
Võidutöö "Tärkamine"

Gildi 4 // Rüütli 14 arhitektuurivõistlus

Arhitektuurikonkursi eesmärgiks on leida Tartus Gildi 4 kinnistu hoonestamiseks sellesse piirkonda sobiv, parim kõrgetasemeline  arhitektuurne ja funktsionaalne lahendus.

Vaata lähemalt

Võidutöö
Võidutöö

Viimati muudetud 03.06.2020

Kiirlingid