Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ettevõtlusega alustamine

Siit leiate infot asjaajamise, toetus- ja arendusvõimaluste ning ettevõtluskeskkonna kohta.

Ettevõtluse arengu osakond
Küüni 5 II korrus, 51004 Tartu
736 1192
 

Ettevõtlusega alustamine

Eesti seaduste järgi on ettevõtlusega alustamiseks viis äriühingut:

  •     osaühing (OÜ);

  •     aktsiaselts (AS);

  •     täisühing (TÜ);

  •     usaldusühing (UÜ);

  •     tulundusühistu (TulÜ). 

Lisaks äriühingutele saab ettevõtlusega tegeleda ka füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE-na). Kõige populaarsem äriühingu vorm Eestis on osaühing, mida alates 2011. aasta 1. jaanuarist saab luua ka osakapitali sissemakset tegemata. Osaühingu ning teiste äriühingute (samuti FIE) loomise täpsed reeglid on kirjas äriseadustikus. Ka teistel loetletud ettevõtlusvormidel on oma eelised ning enne äriühingu moodustamist tuleb erinevate variantidega kindlasti põhjalikult tutvuda. Kõige parem viis selleks on külastada Riigiportaali ja EAS-i kodulehekülge, kus leidub teavet ka kõige muu kohta, millele alustav ettevõtja peaks hilisemate arusaamatuste ning keerukate olukordade vältimiseks tähelepanu pöörama.

Tartus konsulteerivad alustavaid ettevõtjaid ettevõtluse tugistruktuuri üksused. Tartu Ärinõuandla on maakondlik arenduskeskus Tartumaal, mis pakub kõikidele soovijatele Tartu maakonna piires tasuta ettevõtluskonsultatsiooni viie tunni ulatuses.

Tartu Ärinõuandla konsultatsiooniaja saab registreerida:

Teadus- ja tehnoloogiaideedega potentsiaalseid ettevõtjaid aitavad Tartu Teaduspargi ettevõtluskonsultandid. Nende eelistatud sektorid on elektroonika ja masinaehitus ning IKT. Tartu Teaduspargis tegutseb ka Põhjamaade esimene riistvarakiirendi Buildit.

Teaduspargiga saab ühendust:

2009. aastal avatud Tartu Loomemajanduskeskus pakub inkubatsiooniteenust ning koolitust noortele loovettevõtjatele.

Inkubaatorisse sisenemiseks saab võtta ühendust Kristiina Reidolv:

Tartu Biotehnoloogia Park pakub arendus- ja konsultatsiooniteenuseid biotehnoloogia, meditsiini ja veterinaarmeditsiini ettevõtetele ning teadusasutustele, rendib ruume, toetab koostöösidemete sõlmimisel ning on aktiivselt tegev uute ettevõtete asutamisel.

Tartu Biotehnoloogia Pargi juhatajaga saab ühendust:

Vaata veel

Viimati muudetud 07.12.2020